Zoo Tábor zahájí sezónu mimořádně o dva týdny dříve

Kam s dětmi, když jsou zavřené školy, zrušené sportovní akce i zájmové kroužky, uzavřena kina, divadla, muzea, výstavy a zavřené brány mají také hrady a zámky? První týden neplánovaných prázdnin si školáci možná doma užívají, ale dříve či později se začnou nudit a to už začínají být někteří z nich pořádně protivní. Zoologická zahrada v Táboře chce tuto složitou situaci rodičům ulehčit, proto letos zcela výjimečně zahájí sezónu o dva týdny dříve než obvykle.

Zoo Tábor zahájí sezónu mimořádně o dva týdny dříve

Už od pondělí 16. března otevíráme pro veřejnost i ve všední dny, a sice od 9 do 17 hodin. Nabízíme možnost na pár hodin opustit uzavřené prostory a prožít volný čas smysluplně – tedy na volném prostranství s výběhy zvířat, z nichž velká část v naší zoo patří k druhům ohrožením vyhynutím,“ říká ředitel ZOO Tábor Evžen Korec. Pobyt na čerstvém vzduchu je totiž pro kohokoliv – nejen pro děti – nesrovnatelně lepší než být delší dobu v uzavřených místnostech bytu. Tam se při nedostatečném větrání viry šíří snadněji než venku.

Komentovaná krmení se od pondělí ruší

S ohledem na současnou situaci v ČR však táborská zoo právě od pondělí ustupuje od pořádání oblíbených komentovaných krmení vybraných druhů zvířat, přestože je o ně mezi návštěvníky značný zájem. „Je to v zájmu návštěvníků, protože při komentovaném krmení se u výběhu vždy sejde větší skupina lidí v těsné blízkosti, což je v současné době nežádoucí s ohledem na možnost šíření virové nákazy,“ vysvětluje mluvčí zoologické zahrady Filip Sušanka.

V ZOO Tábor nadále probíhá soutěž Zvířecí znalec. Děti dostávají při vstupu do zahrady kartičky s otázkami, na které pak hledají odpovědi u výběhů s konkrétními zvířaty. Po odevzdání vyplněné kartičky získají u pokladny originální odměnu v podobě osobního průkazu Zvířecí znalec. „Všechny kartičky se správnými odpověďmi budou zařazeny do slosování o zajímavé ceny, kterém výhercům pošleme po ukončení soutěže,“ doplňuje mluvčí táborské zoo. Soutěž trvá až do neděle 29. března.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: