ZOO Tábor věnuje sobotu Světovému dni lvů

Světový den lvů, připadající na 10. srpna, má za cíl připomínat složitou situaci těchto kočkovitých šelem v přírodě a apelovat na jejich ochranu. ZOO Tábor, zaměřující se na chov ohrožený druhů, připravila pro návštěvníky v rámci kampaně ke Světovému dni lvů speciální akci na sobotu 11. srpna.

ZOO Tábor věnuje sobotu Světovému dni lvů

Od 10 do 16 hodin bude u výběhu lvů umístěn informační stánek, u kterého se budou moci lidé dozvědět spoustu zajímavostí o životě lvů a o tom, co je v přírodě nejvíce ohrožuje. Děti si zde moci vyzkoušet také zajímavý lví kvíz. Hlavním tahákem dne bude komentované krmení lvů pustinných ve 13 hodin.

„Ošetřovatelé pro naše lvy připravují speciální dárek – potravu zabalenou do obalů imitujících různá zvířata, která ve volné přírodě běžně loví. Překonávání těchto obalů se stává pro zvířata příjemným zážitkem a hrou, zároveň je to atraktivní podívaná pro diváky. Dále se během dne uskuteční také komentovaná krmení makaků, medvědů a surikat,“ zve na speciální program mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka.

Zoologická zahrada v Táboře chová dva lvy pustinné, samce Simbu a lvici Elsu. „Simba bude mít navíc 12. srpna už osm let, takže celý tento lví den bereme i jako malou oslavu jeho narozenin,“ doplňuje ředitel ZOO Tábor Evžen Korec. Lvi patří k těm zvířatům, která si současnou vlnu veder nejvíce užívají. Pochází totiž z oblastí, kde jsou podobné teploty zcela běžné.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: