ZOO Tábor

ZOO Tábor vychází vstříc návštěvníkům a prodlužuje otevírací dobu o dvě hodiny do osmé večer.

Táborská zoologická zahrada se rozhodla vyjít vstříc návštěvníkům, kteří stále častěji žádali o delší otevírací dobu. Od soboty 18. června proto bude mít otevřeno každý víkend o dvě hodiny déle, návštěvníci tak budou moci obdivovat zvířata až do osmé hodiny večerní.

„Stále častěji jsme se setkávali s prosbami návštěvníků, zda bychom mohli prodloužit otevírací dobu. Nejvíce lidí totiž chodí odpoledne, a nemají tak dostatek času prohlédnout si celou zoologickou zahradu. Této prosbě velmi rádi vyhovíme a od příštího víkendu prodloužíme otevírací dobu o víkendech o dvě hodiny. Zájemci tak budou mít na prohlídku více času,“ prohlásil ředitel ZOO Tábor Evžen Korec a doplnil, že za loňský půlrok od znovuotevření zahrady přišlo na 50 tisíc lidí. „Letos bychom chtěli tento počet zdvojnásobit,“ dodal Korec.

ZOO Tábor letos láká návštěvníky na atraktivní akce, které v prostorách zahrady pravidelně pořádá. Tahákem je také více než 250 zvířat žijících v táborské zoo. Návštěvníci se mohou těšit také na spoustu mláďat, zvířecí osazenstvo ZOO Tábor se totiž letos utěšeně rozrůstá. Hned na Nový rok se narodilo rovnou jedenáct mláďat koz domácí, kamerunské a kašmírské. Chvíli po nich přišel na svět letošní první bretaňský skřítek, kterého krátce na to následoval ještě jeden a před pár dny je doplnilo další, letos už třetí, jehňátko. Táborská zoologická zahrada poté přivítala i pětici mláďat nosála červeného. Kromě toho během května přivezla z Německa čtyři samice zubra evropského, které se mají stát základem budoucího stáda. Prohlédnout si nové přírůstky na vlastní oči mohou návštěvníci nejen o víkendu, ale každý den od 9:00 do 18:00 (od 18. června o víkendech do 20:00).

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor je zároveň nejmladší zoologická zahrada v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. Jen do konce roku ji navštívilo přes 50 tisíc lidí. Otevřena je denně od 9:00 do 18:00. (od 18. června o víkendech do 20:00). Hlavním posláním zahrady je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 250 zvířat více než 60 živočišných druhů. Generálním partnerem je lídr developerské výstavby v ČR EKOSPOL.

Vybrané akce ZOO Tábor v roce 2016

26. 6. – Přehlídka výstavních psů z chovatelské stanice Atison
2. 7. – Zahradní slavnost – 1. narozeniny ZOO Tábor
29. 7. – Mezinárodní den tygrů
13. 8. – Narozeniny lva Simby
26. 8. – Mezinárodní den psů – soutěž o nejhezčího voříška
22. 10. – Oslava Dne stromů
31. 10. – Halloween
5. 12. – Mikulášská nadílka
prosinec – Advent v ZOO Tábor

Autor:
Vydáno: