Zoo Brno

Kdo by neznal zoologickou zahradu, ve které objevíme nejrůznější zvířata začínající na písmeno A a končící písmenem Ž. Tato zvířata jsou dovezena téměř ze všech kontinentů naší planety.

Proto si každý návštěvník může vychutnat pohled na tvory, které by jinak za celý svůj život neviděl. Některá ze zvířat se samozřejmě v zajetí již narodila, ale to na jejich vzhledu nic nemění. Stejně tak je tomu i v zoologické zahradě v Brně, která každý rok zve návštěvníky do svých prostor a pořádá nejrůznější akce pro malé i velké. Zoo Brno se snaží o to, aby každý návštěvník odcházel spokojený a opět se sem rád vrátil. Proto je tato zoo rok od roku lepší a lepší. Rekonstruuje výběhy a pavilony a v jejich prostorách můžete vidět také nová zvířata. Zoo Brno nabízí i nejrůznější naučné místnosti, ve kterých můžeme čerpat informace například do referátů a seminárních prací.

Tato zoologická zahrada započala svoji historii již v roce 1935 a to ustanovením Spolku pro zřízení zoologické zahrady v Brně. O dva roky později byl otevřen zoologický koutek na Kounicově ulici v Brně, ten byl však za protektorátu pozastaven. Zoologická zahrada byla otevřena až v roce 1953. Od té doby byly vybudovány nejrůznější výběhy, pavilony, voliéry, bazény a další prostory, ve kterých zvířata žijí.

Návštěva této zoologické zahrady je pro všechny skvělou relaxací a odpočinkovým dnem plným nejrůznějších dobrodružství.

Otevírací doba:

listopad, únor - 9:00 – 16:00
březen, říjen - 9:00 – 17:00
duben, září 9:00 – 18:00

Vstupní pokladny jsou zavírány hodinu před ukončením návštěvní doby.

Vstupné:
senioři, studenti, děti 3–15 let, držitelé průkazu ZTP 70 Kč
dospělí 100 Kč
rodinné vstupné (2 dospělí + 2–3 děti 3–15 let) 250 Kč
děti do 3 let, ZTP/P, doprovod skupiny (1 osoba na 10 osob) zdarma
pes 30Kč

Je možné zakoupit si také přenosné či nepřenosné permanentky.

Více informací nejen o vstupném, otevírací době a o nejrůznějších akcích naleznete na stránkách www.zoobrno.cz.

Zdroj: ZOO Brno
Autor:
Vydáno: