Život našich předků na venkově

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích připravuje v rámci velikonočních svátků výstavu s názvem Život našich předků na venkově. Navštívit ji můžete v termínu od 20. 2. do 1. 5. 2016 denně mimo pondělí od 9:00 do 17:30 hodin.

Život našich předků na venkově

Výstava představí, jak už název napovídá, řemesla a činnosti, kterým se lidé v zimě a na jaře věnovali - výroba provazů, svíček, předení, tkaní či draní peří, ale i tradiční velikonoční svátky. Návštěvníci muzea se zde seznámí se starými zvyky a obyčeji zimního a jarního období a dozví se, proč je lidé vykonávali, čemu věřili, ale také jak se děti a dospělí bavili.

Zimní a jarní večery byly věnovány domácím pracím, ale také odpočinku a zábavě. Opravovalo se nářadí a vyráběly se drobné věci do domácnosti i na prodej, tkalo se, šilo, zašívalo i vyšívalo, nebo třeba dralo peří. U mnohých z těchto činností pomáhaly i děti. Pro ně je také připraven zábavně-vzdělávací program, který vysvětluje nejen celé liturgické období Velikonoc, ale také představí lidové tradice a zvyklosti. Součástí edukačního programu je i výtvarná dílna, kde si může z papíru každý vytvořit kalendář s Pašijovým týdnem.

Autor:
Vydáno: