Zažijte dramatický a pestrý Příběh papíru v OC Šestka

Jaké bylo jeho putování do Evropy? Co vše se z něj dnes vyrábí a jaký je jeho osud poté, co ho vyhodíme do koše? Nejen na tyto otázky odpoví výstava Příběh papíru, kterou od 14. ledna do 15. února nabízí dětem i dospělým ve svých pasážích Obchodní centrum Šestka. Návštěvníci mají jedinečnou možnost seznámit se nejen s historií papíru a jeho výroby, ale i jeho současností a budoucností a různými způsoby využití.

Zažijte dramatický a pestrý Příběh papíru v OC Šestka

Nabízíme našim návštěvníkům pohled na fascinující historii jednoho z nejdůležitějších materiálů, který provází moderní historii lidstva. Po dlouhá staletí byl takřka výhradním nositelem informací a jeho zásluha pro rozvoj vzdělání a kultury je naprosto nezastupitelná,” zve k návštěvě marketingový manažer OC Šestka Leoš Pajer a dodává: „Poznáte papír nejen na jeho dlouhé cestě z Číny a Koreje do Evropy, ale i v různých, často překvapivých souvislostech.“ Návštěvníci uvidí řadu velkoformátových modelů, včetně automobilu Land Rover či motorky Harley-Davidson v reálné velikosti. Budou se moci posadit na překvapivě odolný papírový nábytek, na vlastní kůži vyzkoušet, jak se kdysi psalo brkem či na mechanickém psacím stroji.

OC Šestka má pro své návštěvníky kromě nápaditého programu i lákavý novoroční dárek – rozdává dálniční známky na rok 2016 zdarma. Stačí si na auto nalepit samolepku „Jezdím na Šestku“ a mít štěstí na zástupce správy centra, který Vám za odměnu kdekoliv v Praze a okolí předá Vaši známku. Samolepky „Jezdím na Šestku“ jsou k vyzvednutí na centru Šestka. Další informace k programu v OC Šestka na www.oc-sestka.cz a na www.facebook.com/ocsestka.

Výstava Příběh papíru je rozdělena do několika částí. První představí historii vzniku papíru v Číně, barevného papíru v Koreji, jeho pouť do Evropy a nastíní i možnosti vývoje využití papíru v budoucnosti. Další část je věnovaná recyklaci.  Návštěvníci se dozvědí, kudy cestuje papír po vyhození do koše, a některé možná překvapí, že papír může zvládnout až sedm recyklačních cyklů. Zjistí, co vše lze z recyklovaného papíru vyrobit a kde všude se s recyklovaným papírem dennodenně setkávají. Vedle velkých modelů nabídne výstava i stylový papírový nábytek, kartónové roboty, dětské XXL modely lokomotivy či domku, vystřihovánku Pražského hradu a mnoho dalšího.

Chybět nebudou ani kreativní dílničky. Malí návštěvníci mohou naplno popustit uzdu své kreativitě a vystřihovat, omalovávat, skládat či lepit co hrdlo ráčí. Navíc se malí i velcí mohou na chvíli převtělit i do role hasičů, připravený je totiž fotokoutek s velkým hasičským autem a „hořící“ budovou, jak jinak než z papíru.

Zdroj: OC šestka
Autor:
Vydáno: