Zahájení komentovaných prohlídek skleníků

Od soboty 6. června budou mít návštěvníci ostravské zoologické zahrady opět možnost nahlédnout do botanického zázemí. Komentované prohlídky budou probíhat každou sobotu a neděli od června až do konce září.

Zahájení komentovaných prohlídek skleníků

Zájemci budou moci nahlédnout do míst, kam běžně nemají návštěvníci přístup. Moderní skleníkový komplex s bohatou kolekcí tropických a subtropických rostlin byl součástí rozsáhlého projektu Botanizace zoo a přímo tak navázal na vybudování Botanického parku, který se pro návštěvníky otevřel v roce 2007. Na ploše téměř 1 000 m2 mohou lidé obdivovat tropické a subtropické užitkové rostliny, dále orchideje, palmy a další exotické rostliny, aktuálně např. citrusy, na nichž jsou k vidění současně květy, které velmi intenzivně voní, spolu s dozrávajícími plody. Skleníky slouží mimo jiné také k pěstování rostlin určených k výsadbě záhonů podél návštěvnických tras i pro doplnění expozic zvířat.

Prohlídky budou probíhat od června do září každou sobotu a neděli, během dne vždy celkem 3x – v 11:00, ve 13:00 a v 15:00 hod. Upozorňujeme, že návštěva skleníků je možná pouze s průvodcem. Prohlídky jsou zahrnuty v ceně vstupenky do zoo. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem na tel. čísle 596 241 269.

Sraz zájemců je u výběhu plameňáků, kde si skupinu vyzvedne průvodce.

Autor:
Vydáno: