Výstava pro velké i malé – Noc na Karlštejně

Zajímavou výstavu mají v Karlových Varech v Infocentru, přímo na Tržišti, vedle Zítkovy kamenné kolonády. Expozice je zaměřena k oslavám 700 výročí narození krále a císaře Karla IV. zakladatele tohoto lázeňského města.

Výstava pro velké i malé – Noc na Karlštejně

Výstava je otevřena  od 9,00 do 17,00 hod. v období od 7.5. do 13.7. 2016, tak že i v době konání Mezinárodního filmového festivalu v tomto městě (1.7. – 9.7. 2016). Na výstavě můžete shlédnout dochované originály kostýmů používané při natáčení filmu „Noc na Karlštejně“, fotografie z natáčení, stylový nábytek, novinové články o natáčení i uvádění filmu do našich i světových kin a v televizi.

Vstup na výstavu, která je v prvním patře Infocentra je zdarma a vstup na schodiště najdete v levém rohu informační místnosti je dost špatně označen a mohl by se přehlédnout. Při stoupání po schodišti do výstavní místnosti, si přes okna všimněte průhledu do zadního traktu, za dřevěnými objekty, kde zahlédnete původní kamenné zdi, z kterých prýští divoké vývěry karlovarských minerálních vod, které mohl zahlédnout i  Karel IV. při zakládání královského města nad nimiž stával původní lovecký hrádek, z něhož do současné doby zůstala impozantní Zámecká věž, z které zněly fanfáry lesních rohů, vítající slavné návštěvníky města.

Autor:
Vydáno: