Výstava panenek

V nádherné levé věži v dosud nezpřístupněné části vodního zámku v Blatné, kde se točila pohádka "Šíleně smutná princezna", mohou diváci vidět unikátní sbírku panenek jenž obsahuje na 600 uměleckých děl.

Výstava panenek

Panenka vždy byla součástí naší kultury a tradice. Od nepaměti posedávali na vznešených místech naší domácnosti, ať už se jednalo o panenky, které se dědily z generace na generaci nebo byly symbolem naší lidové tradice /kroje/, právě tyto panenky ukazují náš cit pro detail a ruční dovednost našich předků. Návštěvníci tak mohou vznést do svých srdcí tuto krásu a obdivovat modely od roku 1900 až po 1990. od známých umělců jako je Thomas Becker, Monika Lewenig, Christina Orange, Himsted, Antonio Juan, Sigikid, Technoplast a jiné.

1. Československá kniha o panenkách o vývoji panenek v ČSR je na výstavě také k mání, vše exkluzivně právě na tomto nádherném zámku v Blatné. Pro malé návštěvníky máme přichystán i hrací koutek. A pro kluky i autíčka traktory, pásáky.  Po domluvě je možné i komentované prohlídky, kde se dozvíte mnohé z tajů této historie.  Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že se výstava a okolí zámku bude líbit vám i vašim blízkým.  

Po celé léto vstupné je 60/30 a více na FB: Panenky sbírám pro radost nebo https://www.zamek-blatna.cz/

Autor:
Vydáno: