Výstava Devatero pohádek Karla Čapka

Nepřízeň víkendového počasí nás nemohla odradit od výstavy Devatero pohádek Karla Čapka, která právě probíhá v Brně v letohrádku Mitrovských. Děti se už těšily od samotného rána a když jejich zlobení dosáhlo vrcholu, byly ujištěni, že ještě jedno napomenutí a nikam se nepůjde. Doma zavládl klid a mír, prostě pohoda, v klidu jsem mohla dovařit oběd a pak už jen nezapomenout na pláštěnky ​(venku to v sobotu odpoledne fakt nebylo nic moc) a mohly jsem vyrazit.

Výstava Devatero pohádek Karla Čapka

V letohrádku Mitrovských jsme byly poprvé. Skutečnost předčila všechna očekávání. Holčičky byly naprosto nadšené od samého začátku prohlídky a když jsem zhruba po 2 hodinách zavelela k odchodu, musela jsem je opravdu hodně přemlouvat, že skutečně už musíme jít, protože budou za chvíli zavírat.
Hry, hádanky, malování - provází celou výstavu a byl to skutečně velmi dobrý nápad. Děti se nenudily ani chviličku a na nás dospěláky dýchla troška té nostalgie, například při prohlížení pohádky Karla Čapka "O pejskovi a kočičce" nebo při pohledu na hry, které provázely naše dětství.

Takže i přes nepřízeň sobotního počasí, jsme se já i děti měly pohádkově. Výstava trvá až do 23.listopadu, tak pokud nebudete vědět, kam vyrazit se svými dětmi, můžete brát tento článek jako inspiraci pro vás i vaše děti.

Více podrobností o této výstavě najdete na webových stránkách letohrádku Mitrovských, v sekci-výstavy.

Autor:
Vydáno: