Vodní svět

Léto v Parku Mirakulum? Ve znamení živlu a snových atrakcí v novém Vodním světě. Vodní svět, nová lesní pikniková louka, nová občerstvovací místa, více sociálních zařízení a jejich kvalitnější vybavení a vzhled… Pracovníci Parku Mirakulum ve středočeských Milovicích se celou zimu a jaro nezastavili, aby mohli právě v létě návštěvníkům nabídnout ještě větší herní atraktivitu, více služeb a občerstvení. A k tomu poutavý výlet do Tankodromu parní mašinkou s adrenalinovou zónou na konečné stanici Vietnam.

Vodní svět

Zlatým hřebem letošní sezony je zprovoznění nové, všemi očekávané atrakce – Vodního světa. Na jeho realizaci pracoval tým kolem Parku Mirakulum a společnosti TR Antoš s.r.o. přes dva roky. I to potvrzuje náročnost celé stavby, ve které je voda poháněna a rozváděna technologiemi vyrobenými přímo na míru Mirakulu. Oáza už funguje ve zkušebním provozu a s nadšením si ji stihly užít tisíce dětí.

Slavností otevření proběhne 25. července od 11:00, na které naváže odpolední živý program. Ten bude tvořit vystoupení kouzelníka a tanečníka Radka Bakaláře, zpívání s Myš a Maš či oblíbené tancování se psy s Vandou Gregorovou. Pro děti bude dále připraveno malování na obličej nebo tetování. Další informace a aktuální program jsou k dispozici na www.mirakulum.cz nebo na Facebooku.

Ve Vodním světě získalo Mirakulum výlučný, originální a vpravdě unikátní venkovní komplex se systémem potoků, potůčků, koryt. Jeho základem je vodopád, který napájí jezírko. Najdete zde padající, stříkající i tekoucí vodu. Nerovný povrch evokuje průtok vody krajinou. Děti mohou určovat a měnit směr toku vody. Jsou zde stavidla, čerpadla, mlýnky. Nepřehlédnutelné jsou nerezové prvky, které také slouží ke hře s vodou.

Samotná soustava jezírek, koryt, vodních cest a různých vodních atrakcí, kde všude něco proudí, kape, stříká a žbluňká - to je pro děti neomezená studnice podnětů, inspirace a možnost poznání sledovat vodu v její rozmanitosti. Proto vše, co se bude točit, regulovat nebo stříkat, bude pro děti neobyčejně přitažlivé. Ve většině případů jde o naprosté originály, prototypy…

Postupně přibude také rozměrná pergola, která poskytne stín i v horkých dnech. Třeba pro děti, které si oblíbí nové, velké pískoviště ve Vodním světě. Pro rodiče v parku vzniklo příjemné posezení.

Na celou stavbu Vodního světa bylo zapotřebí cca 1000 tun betonového recyklátu, který se použil na vysypání základového lože pod betony. Veškeré další stavební práce byly spojeny s betonem, kterého jsme použili celkem 850 tun, a přírodního kamene k obložení Vodního světa o objemu přesahující 300 tun.

„Realizace byla opravdu velmi náročná. Do zóny jsme vložili naše nejlepší nápady i dovednosti. Proto věříme, že se Vodní svět stane pro mnohé hlavním magnetem Mirakula,“ říká Jiří Antoš, majitel a provozovatel parku. A zdůrazňuje, že do Vodního světa se neplatí vůbec nic navíc. Návštěva a pobyt zde je už součástí jakékoliv vstupenky do Parku Mirakulum, permanentky nevyjímaje.

Osvěžení mohou návštěvníci Parku Mirakulum najít dále třeba v lese, který je součástí parku a kde kromě jiných nových atrakcí nebo vzdělávacích prvků natrefíte na novou, úchvatnou piknikovou louku. Ještě v létě přibudou obří kolotoč, horolezecká pyramida nebo lanové cesty s vyšší dávkou adrenalinu.

Park Miarkulum nabízí celodenní zábavu nejen pro děti bez rozdílu věku, ale i jejich rodiče či prarodiče. Vedle živého programu v amfiteátru se návštěvníci mohou těšit na skákání na trampolínách, houpání na obřích houpačkách, průzkum podzemí či bloudění v labyrintu.

Pokud by to někomu stále přišlo málo, pak možná zapůsobí další lákadlo v podobě historické parní lokomotivy, která propojuje Mirakulum s milovickým Tankodromem. Na své si tedy přijdou i páni kluci. V letošní sezóně bude v parku otevřena také 1. etapa nového lesního hřiště či nové lanové centrum. Tým Parku Mirakulum také rozšířil možnosti občerstvení, zázemí a na návštěvníky čeká i nápaditá expozice třídění a recyklace odpadu.

Autor:
Vydáno: