Vltava a Podskalí z archivu spolku Vltavan

Muzeum hlavního města Prahy ve spolupráci se spolkem Vltavan v Praze prodlužuje výstavu Vltava a Podskalí z archivu spolku Vltava, která se nachází v Podskalské celnici na Výtoni, do 3. ledna 2016.

Výstava nabízí návštěvníkovi možnost seznámit se s téměř třemi desítkami obrazů, fotografiemi i předměty spojenými se životem spolku a jeho členů, které Vltavan získal za téměř půldruhého století svého trvání. Vystaven je i cyklus olejomaleb od Jindřicha Stehlíka s tématem Vltavy, impozantní osm metrů široké akvarelové dílo od Jaroslava Daňka zobrazující zaniklé Podskalí a také názorný model voru od spolku Vltavan v Purkarci, který ukazuje způsob přepravy dřeva z jižních Čech do Prahy. Instalace v historické budově Podskalské celnice také představuje unikátní renesanční budovu se srubovým patrem, neboť tato stavba ze 16. století je jednou z posledních připomínek starého Podskalí, dnes zcela přeměněné pražské čtvrti na břehu Vltavy.

V rámci Mezinárodního dne muzeí 17. května 2015 od 10 do 18 hodin a Pražské muzejní noci 13. června 2015 od 19 do 01 hodin bude do Podskalské celnice vstup zdarma.

Autor:
Vydáno: