Víkend v ZOO Tábor bude patřit dětem

Na dobrodružnou výpravu spojenou se vzděláváním mohou v sobotu 3. června vyrazit děti do ZOO Tábor. Ta pro nejmenší návštěvníky u příležitosti Dne dětí připravila speciální program. A protože příjemné jarní počasí, ale také snaha chránit ovzduší a životní prostředí, vybízí k vyjížďce na kole, podpoříme v tomto záměru cyklisty také my. Ti, kdo k nám mezi 2. a 4. červnem dorazí na kole, dostanou 20% slevu na vstupném.

Dětští návštěvníci jsou pro nás ti nejdůležitější, proto jsme pro ně u příležitosti Dne dětí připravili pestrý program na celý den. A protože i vzdělávání může bavit, v zoo je čeká spousta soutěží, ve kterých se tematicky zaměříme na ochranu přírody. Nabídneme různé hry a také třídění odpadu - pro děti samozřejmě zábavnou a hravou formou. Znalost barev v živočišné říši si pak naši nejmenší otestují při vybarvování vymodelovaných figurek zvířat. Ty si mohou odnést na památku,“ přiblížil sobotní program mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka s tím, že největší atrakcí stejně bezpochyby bude více než 250 zvířat žijících v táborské zoo.

„Milé překvapení čeká třeba v naší kontaktní zoo, kde jsme letos na jaře přivítali nové přírůstky – tři jehňátka ovce ouessantské, nejmenšího ovčího plemene na světě. Naši ´bretaňští skřítci´ jsou už ve venkovním výběhu,“ doplňuje hlavní zoolog ZOO Tábor Ondřej Kott.

Dnešní doba je plná stresu a spěchu. Proto je třeba najít si čas na odpočinek a relaxaci. Názorů na varianty odpočinku je mnoho, někdo si nejlépe vyčistí hlavu na procházce s rodinou, někdo při rekreační jízdě na kole. Oboje můžete spojit o tomto víkendu v naší zoo. Cyklisti u nás mají zvýhodněné vstupné od pátku až do neděle.

„Oslavu si v zoo užije doslova celá rodina. Kromě her a soutěží máme připravená také komentovaná krmení. A aby návštěva naší zoologické zahrady byla co nejpříjemnější, najdete tady i široké návštěvnické zázemí. Využít můžete restauraci, která je přímo v areálu zahrady, odpočinkové zóny nebo dětské hřiště“, zve návštěvníky ředitel ZOO Tábor Evžen Korec.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: