Víkend plný rekordů

Víkend plný rekordů v Parku Mirakulum platí pro vícerčata, klokaní rodiče i bubeníky. Pokořit hned několik rekordů během jediného dne se v závěru prázdnin opět chystá oblíbený milovický Park Mirakulum. V sobotu 20. srpna se do rodinného parku již potřetí sjedou dvojčata, trojčata a čtyřčata z celé republiky (bez věkového omezení) a společně s domácími milovickými paterčaty se opět pokusí posunout hranice možného o nějaký ten kousek dál. K nim se přidají „klokaní“ mámy a tátové, tedy rodiče nosící dítě na těle. Do třetice budou za zvuku bubnů lámat rekord stovky amatérských bubeníků.

Víkend plný rekordů

Letošní boření rekordů je již třetím v řadě a zájem rok od roku stále roste. V prvním roce se zúčastnilo 266 vícerčat, loni jich bylo již 310 a letos bychom rádi překonali hranici čtyř stovek. Bubeníků jsme v loňském roce s komisaři z Agentury Dobrý den napočítali dokonce k šesti stům! Však také jejich bubnování slyšeli až v sousedních Benátkách nad Jizerou – jestli nás letos neuslyší až v Praze, tak se budu moc divit... Tak přijďte přiložit ruce k dílu!“ vyzývá s úsměvem majitel a ředitel Parku Mirakulum Jiří Antoš.

I když se zrovna nebude sčítat a násobit, nudit se nebude nikdo. Na všechny, kteří o předposledním prázdninovém víkendu do Mirakula zamíří, čeká také jedna velkolepá novinka - kompletně dokončené Lesní město čítající dvanáct dřevěných věží, plných ornamentů, průřezů a větvení, tři sta metrů podzemních chodeb, obří výkyvný kolotoč, mamutí přírodní tubingová dráha, trampolínky a další atrakce. Slavnostně jej v sobotu odpoledne otevře hejtman Středočeského kraje Ing. Miloš Petera.

Brány Mirakula se 20. srpna otevřou v 10 hodin. Ve dvanáct vypukne sčítání prvního rekordu, tedy „klokaních“ nosičů s potomky. Od jedné bude následovat počítání vícerčat na jednom místě. Příjemnou přestávku od počtů nabídne ve 14:00 Heidi Janků. A to nejhlasitější přijde na konec – od 15:00 se pod vedením charismatického Tokhiho a jeho Groove Army rozezní stovky bubnů, boomwhackerů a djembe, aby smetly loňský rekord.

Účastníci rekordů i doprovod si budou moci užít všechny atrakce parku zdarma a registrovaní rekordmani navíc obdrží malou pozornost. Pro všechny budou k dispozici aktivity platformy Sporťáček nebo prezentace Policie ČR. Další informace a aktuální program jsou k dispozici na www.mirakulum.cz nebo na Facebooku.

Klokaní rodiče, opatrovníci, nosiči a nesené dítko mají při včasné registraci vstup zdarma a zvýhodněný vstup za 120 Kč pro dva členy svého doprovodu. Registrovat se mohou na emailu petra.rakousova@email.cz do 19. 8. 2016 do 15:00. Při e-mailové registraci je nutné uvést jméno a bydliště včetně PSČ. Při registraci po termínu platí vstup pro nosiče i dítě v nosítku zdarma, doprovod již hradí plné vstupné.

Stejně jako „šátkaři“ i vícerčata mají po registraci vstup zdarma a zvýhodněné vstupné za 120 Kč pro dva členy svého doprovodu. Vícerčata se však musí na místo dostavit společně. Registrovat se mohou na skoly@mirakulum.cz do 19. 8. 2016 do 15:00. Při e-mailové registraci je nutné uvést jméno, datum narození vícerčat a bydliště včetně PSČ. Při registraci po termínu platí vstup pro vícerčata zdarma, ale doprovod již hradí plné vstupné.

Na pokoření bubenického rekordu se není třeba předem registrovat. Přímo na místě se ho mohou zúčastnit všichni návštěvníci.

Autor:
Vydáno: