Velká Kovozoo i plechové hračky - poznejte Příběh železa

Železná zoo, výstava plechových hraček, originální workshopy i velký KovoKvíz o ceny – OC Šestka od 5. dubna do 1. května vypráví Příběh železa. Elegantní gepard, zebra v životní velikosti, roztomilá rodinka tučňáků, velká želva sloní či krokodýl - jako živá jsou zvířata v „Kovozoo“. Jen na rozdíl od té skutečné si děti mohou na zvířata sáhnout a vyfotit se s nimi zblízka.

Velká Kovozoo i plechové hračky - poznejte Příběh železa

Všechny pány kluky bez rozdílu věku dozajista potěší výstava plechových autíček a tatínkové si při tom mohou zavzpomínat na své dětství. A aby se návštěvníci dozvěděli něco nového, jsou prostory výstavy protkány informačními tabulemi s množstvím zajímavých faktů a informací. Dozvíte se třeba, jaký je nejrozšířenější kov na světě, které jsou nejznámější slitiny, jaké jsou ušlechtilé kovy, kde a jak se těží a k čemu se využívají. Na závěr si pak můžete ověřit nově nabité znalosti v KovoKvízu a vyhrát některou ze zajímavých cen.

Pro děti jsou v průběhu celé výstavy připraveny originální workshopy. Budou si moci sami vyzkoušet, jak se razí mince, vyrobit si robota, proniknout do tajů drátkování nebo lít olovo. Vše samozřejmě pod zkušeným dohledem. Ti, kteří se budou na chvíli sami stát robotem, se mohou nechat „přetvořit“ díky facepaintingu a chybět nebude ani fotopoint, tentokrát s motivem rytířů.

Poté, co dovypráví příběh železa, chystá OC Šestka na květen velkou výstavu historických vozů Tatra a v červnu již tradiční akci Na letadla zblízka.

Příběh železa:
-          Kovová zoo
-          Výstava kovových hraček
-          Informační tabule o kovu
-          Fotopoint s brněním
-          Víkendové workshopy pro děti
-          Facepaiting ve stylu kovu a kovových zvířat
-          KovoKvíz o ceny

Zdroj: OC šestka
Autor:
Vydáno: