Velikonoce na hradě

Ve dnech 12. – 13. dubna 2014 se na Slezskoostravském hradě koná tradiční velikonoční lidový jarmark s programem, ukázkami řemesel a prodejem lidově uměleckých výrobků.

Návštěvníci mohou sledovat ukázky lidových zvyků, naučit se plést velikonoční pomlázku, namalovat vajíčko nebo si vymodelovat na hrnčířském kruhu hrníček. Na jarmarku načerpají inspiraci, jak nazdobit velikonoční vajíčka, vázy, košíčky a jiné tradiční výrobky. Ke zhlédnutí bude velké množství lidových stánků s tou nejpestřejší nabídkou. Těšit se mohou na folklórní taneční a zpěvácké soubory, divadélko pro malé i velké nebo soutěže, například v pojídání mazance, v hodu velikonočním věnečkem nebo ve vyfukování velikonočního vajíčka. Děti potěší ohrádka se živými zvířátky. NOVINKA! 12. dubna bude otevřena nová expozice „Permoníci a čerti v podzemí Slezskoostravského hradu“.

Velikonoce v Miniuni
O týden později 19. 4. – 20. 4. budeme pro změnu slavit Velikonoce v areálu Miniuni. Děti mohou hledat velikonočního zajíčka a navíc bude připravena naučná stezka, na které se dozvíte, jak se Velikonoce slaví v různých místech světa.

Doplňující informace Velikonoce na Slezskoostravském hradě:
Program Velikonoc probíhá:
10:00 – 17:00 hodin
Otevírací doba hradu:
10:00 – 18:00 hodin
Vstupné na hrad:
Dospělí 80,- Kč
Děti, studenti, důchodci, držitelé ZP a ZTP průkazů 40,- Kč
Platí VIP karta 2014

Doplňující informace Velikonoce v Miniuni:
Otevírací doba Miniuni:
10:00 – 18:00 hodin
Vstupné na hrad:
Dospělí 70,- Kč
Děti, studenti, důchodci, držitelé ZP a ZTP průkazů 40,- Kč
Platí VIP karta 2014

 

Autor:
Vydáno: