Večerní komentované prohlídky

Na letní měsíce připravila ústecká zoologická zahrada večerní komentované prohlídky. Návštěvníci mají možnost po zavírací době absolvovat prohlídku zoo s průvodcem. Každá procházka potemnělým areálem vytváří jedinečnou atmosféru, kterou ocení všichni, kterým je blízký svět zvířat. „Prohlídka přiblíží návštěvníkům chování zvířat, které je odlišné než během dne. Týká se to především soumračných a nočních druhů, kteří touto dobou bývají aktivnější. Naopak zvířata s denní aktivitou se budou ukládat ke spánku,“ informuje Nikola Roštejnská z útvaru kontaktu s veřejností.

Večerní komentované prohlídky

Večerní prohlídka je určena pro dospělé osoby a děti od 10 let do 15 let. Každý zájemce se musí předem objednat pomocí přihlašovacího formuláře na webových stránkách v oddíle „Nenechte si ujít“, kde je již rezervace míst spuštěna. Objednávku je nutné zaslat nejpozději tři dny před plánovaným termínem. Cena je 230 Kč pro dospělého a 120 Kč pro děti. Platba probíhá vždy bankovním převodem a je nutné mít prohlídku zaplacenou předem.

„Prohlídky se konají 1x za 14 dní během prázdnin vždy v pátek od 19.30 hodin v termínech 28. 6., 12. 7., 26. 7., 9. 8., a 23. 8. Délka prohlídky je přibližně 90–120 minut. Kapacita skupiny je omezena počtem 30 osob, neboť se účastníci rozdělují na dvě menší skupinky. Obě získají svého vlastního průvodce a stylovou svačinu na cestu. Na závěr prohlídky obdrží každý návštěvník originální dárek,“ doplňuje Nikola Roštejnská.

Foto: Archiv Zoo Ústí nad Labem

Autor:
Vydáno: