Večer plný bubáků a strašidel

Ve dnech 28. – 29. srpna se uskuteční dvoudenní akce pro rodiny s dětmi – Strašidelná noc na hradě. Návštěvníci Slezskoostravského hradu tak mohou na konci prázdnin opět prokázat svou odvahu a statečnost.

V tyto strašidelné dny bude hrad celý večer plný strašidelných a různých tajemných bytostí, které se návštěvníky budou pokoušet vystrašit a alespoň trošku nahnat strach. Celý hrad bude strašidelně nasvícen a nazdoben.

Na základě velkého zájmu o akci ani letos nebudou organizované prohlídky. Na akci se tak dostane každý, kdo na Slezskoostravský hrad přijde. Program jsme upravili tak, aby návštěvníci procházeli plynule a nevznikaly fronty. V letošním roce jsme připravili trasu, která povede strašidelnými zákoutími hradu, navíc můžete navštívit i novou tajemnou expozici „Muzeum záhad“ v podzemí hradní pevnosti.

Program bude doplňovat dobový jarmark s občerstvením a drobnými předměty, např. čarodějnické a strašidelné paruky a klobouky, upíří zuby, čertovské rohy a mnoho dalšího. Děti potěší strašidelné malování na obličej a promítání pohádek na hradní terase.

V rámci Strašidelné noci bude také v sobotu 29. 8. ukončena soutěž „Víte, kde spí v létě čerti a co čtou“, která probíhala během prázdnin.

Z důvodu přípravy akce bude Slezskoostravský hrad pro veřejnost otevřen v pátek 28. 8. do 12:00 hod. a v sobotu 29. 8. bude otevřeno jenom nádvoří hradu 9:00-17:00 hod. (v sobotu vstup na nádvoří zdarma).

Program probíhá: 20:00 – 22:00 hod. Otevírací doba hradu: 17:00 - 22:00 hod.
Cena vstupného: Jednotné vstupné 50,- Kč/osoba, Děti do 6 let zdarma, Platí VIP karta 2015

Změna programu vyhrazena.

Autor:
Vydáno: