Vánoce v Zoo Ostrava

Na Štědrý den budou mít již tradičně děti do 15 let volný vstup do zoo. Připraveno bude i mimořádné štědrodenní komentované krmení žralůčků ve 13:30 hod. v pavilonu Papua a slonů ve 14:00 hod. v pavilonu slonů. Sami návštěvníci mohou tento den nadělit ptákům žijícím volně v areálu zoo (sýkory, vrabci, brhlíci či kosi). Pro tyto strávníky je po zoo nainstalováno několik krmítek, do nichž je možné nasypat s sebou přinesené dobroty, např. slunečnicová a další semínka, příp. lůj či lojové koule. Vhodné ptačí krmení je k dispozici zdarma na požádání u vstupu do zoo.

Vánoce v Zoo Ostrava

Restaurace Saola nabídne na Štědrý den nepostícím se návštěvníkům tradiční hrachovou polévku nebo krupicovou kaši. Otevřena bude od 10. do 16. hodiny.

Během vánočních prázdnin se opět otevřou pěstební skleníky zoo, které nejsou návštěvníkům běžně přístupné. V tomto období v nich dozrávají plody tropických a subtropických druhů rostlin, např. pomeranče, granátová jablka, papáje, opuncie ad. Komentované prohlídky skleníků s průvodcem se uskuteční od 27. do 30. prosince, vždy v 11:00 a ve 13:00 hod. Sraz zájemců je u vstupu do zoo, kde si je vyzvedne průvodce. Prohlídka skleníků je zahrnuta v ceně vstupného do zoo a trvá cca 45-60 min.

Zoo je v zimním období otevřena od 9:00 do 16:00 hod. Pavilony a pokladny se zavírají o hodinu dříve. Až do konce března platí zlevněné vstupné. Přejeme všem veselé Vánoce a v novém roce hodně úspěchů a pevné zdraví. Děkujeme Vám za přízeň!

Autor:
Vydáno: