Vánoce v Zoo Ostrava

Zoo Ostrava je otevřena každý den v roce a bude otevřena i po celou dobu vánočních svátků. Do zoo tak můžete zavítat na Štědrý den, na Silvestra nebo na Nový rok. A těšit se můžete i na speciální akce…

Vánoce v Zoo Ostrava

Na Štědrý den budou mít děti do 15 let tradičně volný vstup do zoo. Radost nejmenším návštěvníkům udělají bezesporu i mláďata žirafy, kočkodanů, makaků, pardálů, štětkounů či nedávno narozené telátko skotského náhorního skotu. Připraveno bude i mimořádné štědrodenní komentované krmení žralůčků ve 13:30 hod. v pavilonu Papua a hrochů ve 14:00 hod. v pavilonu Tanganika. Sami návštěvníci mohou tento den nadělit dobroty ptákům žijícím volně v areálu zoo (sýkory, vrabci, brhlíci či kosi). Pro tyto strávníky je po zoo nainstalováno několik krmítek, do nichž je možné nasypat s sebou přinesené dobroty, např. slunečnicová a další semínka, příp. lůj či lojové koule. Vhodné ptačí krmení je k dispozici zdarma na požádání u vstupu do zoo.

Kdo se na Štědrý den nepostí, může zavítat do restaurace Saola, která bude tento den otevřena od 10. do 16. hodiny. V nabídce bude hrachová polévka nebo třeba krupicová kaše.

Během vánočních prázdnin se opět otevřou pěstební skleníky zoo, které nejsou návštěvníkům běžně přístupné. V tomto období v nich dozrávají plody tropických a subtropických druhů rostlin, např. pomeranče, granátová jablka, papáje, opuncie ad. Komentované prohlídky s průvodcem se uskuteční 28., 29. a 30. prosince, vždy v 11:00 hod. Sraz zájemců je na označeném místě u vstupu do zoo, kde si je vyzvedne průvodce. Prohlídka skleníků je zahrnuta v ceně vstupného do zoo a trvá cca 45-60 min.

Zoo je v tomto období otevřena  od 9:00 do 16:00 hod. Pavilony a pokladny se zavírají o hodinu dříve. Přejeme Vám krásné a pohodové Vánoce a v novém roce pevné zdraví. Děkujeme za Vaši přízeň!

Autor:
Vydáno: