Vánoce v Zoo Ostrava

Do ostravské zoologické zahrady mohou lidé zavítat kterýkoli den v roce a bude tomu tak i po celou dobu vánočních svátků. Na prohlídku zimní zoo se tak můžete vydat na Štědrý den, na Silvestra nebo na Nový rok. A připraveny budou i speciální akce…

Vánoce v Zoo Ostrava

Na Štědrý den bude tradičně připraven dárek pro děti do 15 let v podobě volného vstupu do zoo. Ve 13:30 hod. proběhne v pavilonu Papua mimořádné štědrodenní komentované krmení žralůčků a ve 14:00 hod. pak v pavilonu Tanganika krmení hrochů. Sami návštěvníci mohou tento den nadělit dobroty ptákům žijícím volně v areálu zoo (sýkory, vrabci, brhlíci či kosi). Pro tyto strávníky je po zoo nainstalováno několik krmítek, do nichž je možné nasypat s sebou přinesené dobroty, např. slunečnicová a další semínka, příp. lůj či lojové koule. Vhodné ptačí krmení je k dispozici zdarma na požádání u vstupu do zoo.

Kdo se na Štědrý den nepostí, může zavítat do restaurace Saola, která bude tento den otevřena od 10. do 16. hodiny a nabídne vánoční menu. Na výběr bude kapr s bramborovým salátem, houbový kuba nebo krupicová kaše. Chybět nebude ani tradiční hrachová polévka.

Během vánočních prázdnin se také otevřou pěstební skleníky zoo, které jsou návštěvníkům běžně nepřístupné. Právě v tomto období zde dozrávají plody tropických a subtropických druhů rostlin, např. citrusy, granátové jablko, papája, opuncie ad. Prohlídky se uskuteční v pondělí 29. a v úterý 30. prosince. V oba termíny proběhnou dvě komentované prohlídky s průvodcem, a to v 11:00 a ve 13:00 hod. Sraz zájemců je na označeném místě u vstupu do zoo , kde si je průvodci vyzvednou. Prohlídka skleníků je zahrnuta v ceně vstupného do zoo a trvá cca 45-60 min.

Zoo je v tomto období otevřena  od 9:00 do 16:00 hod. Pavilony a pokladny se zavírají o hodinu dříve.

Přejeme Vám poklidné Vánoce a pevné zdraví v novém roce. Děkujeme za Vaši přízeň a podporu!

Autor:
Vydáno: