Vánoce v Zoo Ostrava

Na prohlídku zimní zoo se tak můžete vydat třeba na Štědrý den nebo na Silvestra. A těšit se můžete i na speciální akce… Na Štědrý den bude tradičně připraven dárek pro děti do 15 let v podobě volného vstupu do zoo.

Vánoce v Zoo Ostrava

V 11:30 hod. proběhne v pavilonu Papua mimořádné štědrodenní komentované krmení žralůčků a ve 14:00 hod. pak v pavilonu Tanganika krmení hrochů. Sami návštěvníci mohou tento den nadělit dobroty ptákům žijícím volně v areálu zoo (sýkory, vrabci, brhlíci či kosi). Pro tyto strávníky je po zoo nainstalováno několik krmítek, do nichž je možné nasypat s sebou přinesené dobroty, např. slunečnicová a další semínka, příp. lůj. Vhodné ptačí krmení je k dispozici zdarma na požádání u vstupu do zoo.

Nepostící se návštěvníci mohou zavítat do restaurace Saola, která bude tento den také otevřena až do 16. hodiny, a třeba ochutnat, jaký bramborový salát připravuje tamní šéfkuchař. Na jídelníčku totiž bude mimo jiné i štědrovečerní menu – hrachová polévka a smažený (ale i jinak upravený) kapr s bramborovým salátem.

Během vánočních prázdnin se již tradičně otevřou pěstební skleníky zoo, které nejsou návštěvníkům běžně přístupné. V tomto období zde dozrávají nejrůznější plody tropických a subtropických druhů rostlin, aktuálně citrusy, ananas, granátové jablko, papája, opuncie ad. Prohlídky se uskuteční v pátek 27. a v pondělí 30. prosince. V oba termíny proběhnou dvě komentované prohlídky s průvodcem, a to v 11:00 a ve 13:00 hod. Sraz zájemců je vždy u výběhu plameňáků, kde si je pracovníci zoo vyzvednou. Prohlídka skleníků je v ceně vstupného do zoo a trvá cca 45-60 min.

Zoo je v tomto období otevřena od 9:00 do 16:00 hod. Pavilony se zavírají o hodinu dříve.
Přejeme Vám pohodové Vánoce a pevné zdraví v novém roce. Děkujeme Vám za přízeň a za podporu!

Autor:
Vydáno: