V zoo začala letní sezóna

Ústecká zoologická zahrada vstoupila 1. dubna do své hlavní sezóny, která bude probíhat až do září a nabízí návštěvníkům plný servis. „Otevírací doba se prodlužuje na 18.00 hodinu, tzn., že obě pokladny, pavilony a prodejna suvenýrů Sepilok jsou návštěvníkům k dispozici v této době, ale v zoo lze pobýt ještě o hodinu déle a opustit areál až v 19.00 hodin otočnými turnikety. Vzhledem k tomu, že během roku se u nás střídají celkem tři období (zimní, přechodné, letní), koresponduje s tím i vstupné, které je sice v letní sezóně nejvyšší (120 Kč pro dospělého, 60 Kč pro děti, studenty a důchodce a 310 Kč pro rodinu), ale již několik let se jeho výše drží na stejné úrovni,“ přibližuje vedoucí návštěvnického servisu Milena Hladíková.

V zoo začala letní sezóna

Kromě toho nabízíme i další možnosti k cenově výhodné návštěvě zoo, kromě našich stálých permanentních vstupenek či vstupenky 2+1 se jedná o projekt společné vstupenky tří zoologických zahrad Ústeckého kraje, tedy Zoo Děčín Chomutov a Ústí n. L. Je určený pro dospělé či děti, každý účastník obdrží při návštěvě speciální magnetku vydanou v omezené sérii a navíc bude zařazen do slosování o hodnotné ceny. O úspěšnosti tohoto projektu svědčí to, že letos vstupuje do čtvrté sezóny,“ dodává Milena Hladíková.

Během víkendů začíná jezdit i oblíbený zoovláček, rozšiřuje se nabídka občerstvení (dvě restaurace, několik kiosků či automatů, cukrárna), probíhají komentovaná krmení či setkání u zvířat, ať již se jedná o tuleně, orangutany, tučňáky, medvědy či oblíbené surikaty. Zoo se samozřejmě může pochlubit i novými přírůstky, ať již v podobě narozených mláďat (zebra Hartmannové, sika vietnamský, makak kápový a další) či dovezených zvířat k dopárování či doplnění skupiny (panda červená, velemyš obláčková).

Na zahájení letní sezóny zoo upozorňuje i akce pro veřejnost, která se však koná až během víkendu. „Letos jsme kvůli účinkujícím zvolili termín v sobotu 13. dubna, návštěvníci se mohou těšit na zajímavý program, který začíná ve 13.00 hodin slavnostním otevřením dvou zrekonstruovaných expozic pro vydry malé a tapíry čabrakové,“ přibližuje tisková mluvčí Věra Vrabcová. „Celá akce je koncipována v jihoasijském duchu, takže se zde návštěvníci setkají s tematickou hudbou, tancem čínských lvů, ochutnávkou hmyzí kuchyně, soutěžemi pro děti s odměnami v asijském tržišti. U restaurace Koliba je pro malé i velké návštěvníky připraveno originální představení Divadla V Pytli. Na závěr dojde ještě k otevření naučné včelí stezky s ukázkou úlů,“ doplňuje Věra Vrabcová.

Celá akce je finančně podpořena zřizovatelem zoo – statutárním městem Ústí nad Labem, který také výrazně přispěl k rekonstrukci obou expozic a vytvoření včelí stezky. Další poděkování patří Nadaci ČEZ za podporu rekonstrukce tapíra čabrakového.

Autor:
Vydáno: