V ZOO Tábor oslaví v sobotu stromy svůj den

S tím, jak se stromy začínají halit do zářivých podzimních barev, přichází ten správný čas oslavit Den stromů. ZOO Tábor si proto na sobotu 22. října připravila zábavný tematický program pro děti plný her i poznávání a chystá se také na vysazení nové javorové aleje.

Den stromů je svátkem, který se slaví po celém světě a jehož tradice sahá až do poloviny 19. století. „Datum oslav je v každé zemi jiné. Liší se podle klimatických podmínek v dané zemi tak, aby oslava připadla na nejpříhodnější období roku. V Česku připadá Den stromů na 20. října. Cílem Dne stromů je, aby si lidé uvědomili jak estetickou a psychologickou, tak i hospodářskou hodnotu stromů a lesů a vzdali jim hold,“ vysvětluje mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka.

V rámci Dne stromů v ZOO Tábor bude vysazena nová alej sedmi javorů, která povede od hlavního vchodu do zoologické zahrady až k restauraci. „Každý ze stromů zasadí někdo jiný. Chybět nebude zástupce města Tábor, zástupce sdružení Apla, které se zabývá podporou rodin s autistickými dětmi, či učitel biologie z táborského soukromého gymnázia. Ty doplní ředitel ZOO Tábor Evžen Korec,“ přibližuje program hlavní zoolog ZOO Tábor Ondřej Kott a dodává, že vysazování stromů začne ve 14 hodin.

Pro dětské návštěvníky ZOO Tábor bude po celý tento den připraven zábavně-naučný program inspirovaný podzimem a podzimními stromy. Děti se tak mohou těšit na výrobu zvířátek z kaštanů, přiřazování listů k obrázkům různých druhů stromů nebo se mohou zapojit do vytvoření stromu pro ZOO Tábor.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: