V ostravské zoo se bude konat charitativní Běh Zoo Ostrava pro Kukang

Ostravská zoologická zahrada pořádá ve spolupráci s atletickým klubem SSK Vítkovice charitativní běh Zoo Ostrava pro Kukang. Je to první akce svého druhu pořádaná v ostravské zoo. Výtěžek ze startovného podpoří záchranný program The Kukang Rescue Program a také Zoo Ostrava. Akce se uskuteční 30. srpna od 19.30 hod. v areálu Zoo Ostrava.

V ostravské zoo se bude konat charitativní Běh Zoo Ostrava pro Kukang

Kukang je indonéský název pro outloně váhavého, poloopici žijící v tropických lesích na indonéské Sumatře, v Malajsii, Thajsku a Singapuru. Je to noční živočich a jeho velké oči mu umožňují vynikající orientaci v naprosté tmě. Je jediným jedovatým primátem na světě. Populaci outloňů ve volné přírodě už lidé téměř vyhubili, a to jen z čiré marnivosti. Přestože jsou outloni váhaví jedovatí, hrají nezáviděníhodnou roli oblíbeného domácího mazlíčka. Tisíce outloňů jsou loveny a ilegálně prodávány na ulicích na zvířecích trzích. Následkem stresu, katastrofálních podmínek během přepravy a infekcím umírá až 90 % odchycených outloňů.

Záchranný program The Kukang Rescue Program působí přímo v Indonésii na Sumatře a ve spolupráci s Indonésany jej řídí skupina Čechů. Zoo Ostrava je hlavním partnerem programu. Cílem programu je oslabení nelegálního obchodu s outloni, vybudování a provoz záchranného a rehabilitačního centra pro zabavené outloně s cílem je po rekonvalescenci navrátit zpět do volné přírody a také vzdělání a osvěta cílená na místní komunity i širokou veřejnost.

Tento záchranný program můžete podpořit v prvním ročníku charitativního běhu v Zoo Ostrava. Přihlásit se může každý bez ohledu na věk a výkonnost. Poběží se na certifikovaných tratích (1 km, 2,5 km nebo 5 km) v nádherném přírodním areálu Zoo Ostrava, a to po zavírací době. Přijďte si zaběhat a zároveň přispět na dobrou věc! Přestože poběžíte v  Ostravě, ovlivníte dění na druhé straně zeměkoule až v daleké Indonésii. Uděláte něco dobrého pro sebe a zároveň pomůžete ohroženým zvířatům.

Více informací včetně online registrace najdete na www.behzooostrava.cz. Vítězem Běhu Zoo Ostrava pro Kukang je každý! Těšíme se na vás!

Foto Lucie Čižmařová - outloni váhaví živořící v klecích, v nevhodných podmínkách a outloni váhaví v rehabilitačním a záchranném centru na Sumatře

Autor:
Vydáno: