Užijte si táborskou zoo netradičně

Slunce nízko nad obzorem, ospalá atmosféra nadcházející noci a přeci jen plno života. Ať už jde o poslední projevy zvířat před usnutím či naopak hlasité upozornění, že následujících několik temných hodin patří nám. Podvečer a brzká noc patří v zoologických zahradách k těm nejmagičtějším. ZOO Tábor proto i letos umožní návštěvníkům tento nezapomenutelný zážitek prožít na vlastní kůži. Už v sobotu 18. května odstartuje první letošní večerní prohlídka.

Užijte si táborskou zoo netradičně

Večerní prohlídky po standardní otevírací době patří k velmi oblíbeným. Bohužel kapacita je kvůli komfortu návštěvníků omezena, proto zájemcům doporučuji, aby se co nejdříve registrovali na e-mailové adrese akce@zootabor.eu. Do zoologické zahrady by se pak měli vydat až poté, co jim registraci potvrdíme,“ upozorňuje mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka a dodává, že sraz účastníků bude už ve 20:40 u hlavního vchodu. Samotná prohlídka pak začne přesně v devět hodin večer. Vstupné je standardní podle ceníku.

Prohlídku povedou ošetřovatelé, kteří návštěvníkům představí, jak jednotlivá zvířata v noci fungují. Některá samozřejmě spí, ale jiná se naopak stanou až v noci aktivní, toto je tedy jedinečná příležitost vidět je v bdělém stavu a ještě se u toho spoustu zajímavého dozvědět.

„Účastníkům noční prohlídky doporučujeme přinést si s sebou baterku nebo jiný zdroj světla pro případ, že by se prohlídka protáhla. Po skončení prohlídky bude u týpí připraven oheň, u kterého bude možné posedět a pokud si návštěvníci donesou své buřty, mohou si je zde samozřejmě opéct,“ doplňuje pozvánku mluvčí Sušanka.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: