Ústecká zoo zve děti i s rodiči

Další akcí pro veřejnost, která je věnována zejména rodinám s dětmi, je připravena na sobotu 10. září v ústecké zoo. „Našim cílem bylo jednak zpříjemnit dětem nástup do školních lavic, takže v podtextu zaznívá i rozloučení s prázdninami, ale hlavně umožnit dětem a rodičům strávit volný čas společně a užít si při tom spoustu zábavy. Možná u nás najdou inspiraci i do budoucna, protože podobné hry mohou hrát venku, na zahradě, v lese, na louce, na chatě...,“ přibližuje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.

Ústecká zoo zve děti i s rodiči

Název akce je Pojďme si hrát do zoo! a bude probíhat v celém areálu zoo od 13.00 do 17.00 hodin,“ upřesňuje její kolegyně Nikola Roštejnská a dodává: „Na deseti stanovištích budou připraveny jednotlivé hry, některé jsou známější jako např. kriket, házení kroužků, cvrnkání kuliček, ale některé nejsou tak obvyklé (jeřáb, bludiště...), některé jsou dokonce připraveny v „nadživotní“ velikosti (dáma nebo mikádo). Na principu hry Člověče, nezlob se! je připraveno Ptačí putování, kde se navíc hráči dozvědí informace, co vše ohrožuje ptáky při jejich pravidelných tazích do jižních krajin. Tato hra bude mít v sobotu 10. září premiéru a zůstane na svém stanovišti poblíž správní budovy již natrvalo.“

„Na základě sledování návštěvnosti víme, že většinu návštěvníků naší zoo tvoří děti s dospělými, většinou to jsou rodiče nebo prarodiče. Proto v naší zoo nechybí různé dětské koutky a odpočinková místa, která bychom však v budoucnu chtěli nejen rozšiřovat, ale také zatraktivňovat,“ popisuje vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová. „Během letošních prázdnin jsme zaznamenali zvýšenou návštěvnost, v červenci byla dokonce nejvyšší od roku 1996, kdy máme dostupné záznamy návštěvnosti podle jednotlivých měsíců. Srpen byl stejně úspěšný, takže během dvou prázdninových měsíců k nám dorazilo o 17.807 osob více než v loňském roce. Byli bychom rádi, kdyby tento trend probíhal i v dalších měsících, proto se snažíme připravovat zajímavé akce a aktivity, které přispějí k pohodové návštěvě zoo, např. tento sobotní program,“ dodává na závěr.

Akce Pojďme si hrát do zoo! se koná v rámci programu Dny evropského dědictví 2016 v Ústí nad Labem a podpořil ji i zřizovatel zoo – statutární město Ústí nad Labem.

Autor:
Vydáno: