Tygr Rocky v ZOO Tábor oslaví svůj den s návštěvníky

Blíží se Mezinárodní den tygrů a ZOO Tábor se jej chystá oslavit spolu se svým nejslavnějším obyvatelem Rockym, majestátním tygrem ussurijským. Pro velké i malé návštěvníky ZOO Tábor přichystala na sobotu 30. července bohatý tygří program, Rocky už si brousí zuby na oblíbená komentovaná krmení, která proběhnou v 10:30 a 14:30, a budou tentokrát zpestřena ukázkami lovu.

Tygr Rocky se stal doslova tváří naší zoo a pro řadu návštěvníků je i jejím nejatraktivnějším obyvatelem. Mezinárodní den tygrů má přitom také připomenout, že těmto nádherným zvířatům ve volné přírodě kvůli lidské bezohlednosti hrozí vyhynutí,“ zdůraznil Filip Sušanka, mluvčí ZOO Tábor, která se právě na ochranu ohrožených druhů specializuje.

Kromě komentovaných krmení, při nichž Rocky na maketě kořisti ukáže, jak ve volné přírodě loví, jsou připravena stanoviště s úkoly a hrami pro děti. Ty si mimo jiné budou moci vyzkoušet výrobu tygřích hlav z papírových talířů.

Tygr ussurijský je největší kočkovitou šelmou planety a je považován za krále sibiřské tajgy. Přestože je obávaným lovcem a nemá v přírodě přirozeného nepřítele, člověk jej dokázal téměř vyhubit. V posledních letech ale tygrů ussurijských v divočině opět přibývá.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: