Týden pro domácí zvířata

Kdo v tomto týdnu zavítá do ostravské zoologické zahrady, může se blíže seznámit s domácími zvířaty. A to nejen při pozorování chovaných plemen ve výbězích, ale také v rámci speciální akce, která zde od pondělka do pátku probíhá.

Týden pro domácí zvířata

Cílem celotýdenní akce je dětem i dospělým blíže představit různá plemena domácích zvířat a jaký je jejich význam pro člověka: Co nám dává kráva a co slepice? Jak se označuje samice koně, kdo je bahnice a kdo fešák? Které domácí zvíře má hrby? Která plemena je možné vidět v Zoo Ostrava?  Zájemci se také dozvědí, že kromě „klasických“ domácích či hospodářských zvířat, jako je skot, ovce, prase či kůň, náleží do této skupiny i druhy, které bychom možná za domácí zvířata ani nepovažovali. Mezi taková například patří včela medonosná, bourec morušový, kapr obecný a také slon.

Program o domácích zvířatech probíhá v zoo od pondělí 8. do pátku 12. července, vždy od 11 do 14 hod. u expozice Na statku. Akce je spojena i s praktickými ukázkami a zábavně-poučnými aktivitami pro děti i dospělé.

Autor:
Vydáno: