Tři v jednom

Akce s názvem DEN OTCŮ se zdaleka nebude týkat pouze tatínků, ale bude i příležitostí přiblížit si další důležité události, které souvisí se zvířaty.

Tři v jednom

Pro návštěvníky zoo jsme připravili program, kde si určitě vybere každý. Jednak si připomeneme svátek, který se slaví třetí červnovou neděli a který připomíná důležitou roli mužů při výchově dětí v rodině. Sice se České republice slaví sporadicky, ale v naší zoo jej pořádáme již potřetí, s cílem umožnit tatínkům a dětem společné zážitky,“ popisuje pracovnice útvaru kontaktu s veřejností Nikola Roštejnská. „Od 10.00 do 16.00 hodin jsme u dětského hřiště Větruše připravili stanoviště se společnými aktivitami, po absolvování všech úkolů získá každá soutěžní dvojice tatínek-dítě odměny, které věnovala Bohušovická mlékárna a společnost Coca-Cola, snad se dvojice o cenu správně rozdělí,“ usmívá se Nikola Roštejnská.

Další událostí bude oslava narozenin samice medvěda malajského jménem Babu, která se narodila před pěti lety jako první mládě samce Myanmara a samice Barmy. Medvědi malajští patří mezi vzácný druh medvěda, žijí v Jihovýchodní Asii a v zoologických zahradách se příliš často nemnoží. „Naší Babu přijede k narozeninám popřát známý cestovatel Dan Přibáň s dcerou Anežkou, který je zároveň novinářem a režisérem. Velkou popularitu mu přinesly dokumenty z výprav do exotických zemí, které podnikl v rámci projektu Transtrabant. Jeho žlutý trabant, se kterým cesty podniká, má také jméno Babu, takže Dan Přibáň bude ve 12.30 hodin u výběhu medvědů malajských přítomen oslavě „trabantí“ jmenovkyně. Bude také připraven odpovídat na dotazy naše i návštěvníků,“ popisuje tisková mluvčí Věra Vrabcová.

Třetí událost připomene Mezinárodní den žiraf, který se slaví 21. června – nejdelší den v roce pro zvířata s nejdelším krkem. Vznikl z iniciativy ochranářské organizace GFC (Giraffe Conservation Foundation) a upozorňuje na klesající stavy těchto zvířat ve volné přírodě. „Při této příležitosti jsme na 14.00 hodinu připravili křtiny našich dvou mláďat, která se v naší zoo narodila. Jsou to oba samečci, staršímu je půl roku a mladšímu tři měsíce, jejich otcem je náš chovný samec Atbar, matkami samice Etna a Syrenka,“ popisuje vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová. „Snažili jsme se žirafám vybrat takového kmotra, který by jim zdatně sekundoval v souvislosti s jejich výškou, a opravdu se nám to podařilo. Jména navrhne a osobně je přijede pokřtít divadelní i filmová herečka Ivana Chýlková, navíc ji doprovodí ještě její dva kolegové ze Studia DVA divadlo, a to Jana Stryková a Roman Štabrňák,“ dodává Andrea Balejová.

Akci podpoří i společnost Elektrowin, která se zabývá sběrem, recyklací a likvidací elektrického odpadu. U obou vstupů bude možnost odevzdat použitý elektrospotřebič, každý návštěvník, který jej přinese, obdrží kupón pro vstup dítěte na tento den zdarma.

Autor:
Vydáno: