Tancuj! Možné je všechno

Talentová soutěž „Tancuj! Možné je všechno“ rozpohybovala školáky a míří do finále.

Tancuj! Možné je všechno

V úterý 16. června proběhne od 14 do 16 hodin v Praze v Divadle Komedie celorepublikové finále talentové soutěže „Tancuj! Možné je všechno“. Po nelehkém rozhodování odborné poroty postoupilo do finálového kola celkem 8 týmů ze základních škol po celé České republice. Každý z nich zatančí na píseň "Možné je všechno", nazpívané Markétou Konvičkovou, a předvede také další choreografii ztvárněnou na song dle vlastního výběru. Vítězný tým získá nejen hodnotné dárky od partnera soutěže, společnosti Mattel, ale vyhraje také taneční workshop s NG Dance Crew a soukromý koncert Markéty Konvičkové pro svou základní školu. Ani ostatní finálové týmy ovšem neodejdou s prázdnou, mohou se rovněž těšit na pěkné věcné ceny.

Přihlašování do soutěže pro základní školy probíhalo celý měsíc – začalo symbolicky Mezinárodním dnem tance, tedy 29. dubna, a skončilo 29. května. Jednotlivé základní školy mohly přihlašovat videa se svou choreografií na píseň „Možné je všechno“ na webové stránce www.sik.cz. Odborná porota složená ze tří profesionálních tanečnic (Klára Smolenová, Lucie Klimovičová a Danča Kupčáková) poté vybrala 8 postupujících týmů, které byly pozvány do finále. Mezi vybranými týmy jsou Glossy dancers, Candy girls, Supestars, NKA, LUTEVENANI, PRIMADONNY, BERUŠKY a Girls from NY. Během finálového odpoledne budou mít členky všech postupujících týmů možnost setkat se přímo s Markétou Konvičkovou, která píseň „Možné je všechno“ nazpívala.

Každý tým předvede v Divadle Komedie dvě vystoupení – zatančí dvouminutovou choreografii na píseň "Možné je všechno" neboli Barbie song a maximálně tříminutovou choreografii na libovolnou píseň. Všichni soutěžící si odnesou hodnotné dárky i zážitek ze setkání s Markétou Konvičkovou. Vítěz ovšem bude jen jeden – toho vybere pětičlenná nezávislá porota, která se bude skládat ze zástupce společnosti Mattel, agentury Aetna, agentury ŠIK, zástupce z NG Dance Crew a samozřejmě Markéty Konvičkové. Celý průběh soutěže se bude přenášet na kanálech ŠIKu a na Facebooku.

Vítězný taneční tým tedy kromě výrobků hračkářské společnosti Mattel získá víkendový taneční workshop se skupinou NG Dance Crew a koncert zpěvačky Markéty Konvičkové přímo na půdě jejich základní školy. Koncertu se vítězný tým zúčastní dokonce jako předskokan s nově vytvořenou choreografií.

Projekt motivuje zábavnou formou mladé soutěžící k pohybu ve svém volném čase, a zároveň dává prostor jejich kreativitě, seberealizaci a ukázce talentu.

Autor:
Vydáno: