Světový den zvířat

V sobotu 3. října se v ústecké zoologické zahradě koná akce věnovaná příznivcům zoologické zahrady. „Již řadu let spojujeme akci pro naše adoptivní rodiče, patrony, partnery a další příznivce se svátkem všech zvířat, spojení nám připadá více než symbolické.

Světový den zvířat

Část programu je připravována pouze pro ně, druhé poloviny se mohou zúčastnit i ostatní návštěvníci zoologické zahrady,“ vysvětluje mluvčí zoo Věra Vrabcová. „Společnou částí programu jsou křtiny mláděte pandy červené, které se narodilo letos 10. července. Bude to trochu sázka do loterie, protože mládě, ač by podle zkušeností našich i ostatních zoo mělo z porodní boudy vylézt do tří měsíců, si dává na čas,“ usmívá se. „Uvidíme, zda se dočkáme, pro jistotu bude před výběhem připraven panel s fotografií, kterou se nám podařilo pořídit ještě v pelíšku. Zároveň  od tohoto dne vyzveme návštěvníky, kteří by mládě spatřili a vyfotografovali, aby nám snímek poslali e-mailem, prvních deset odměníme volnou vstupenkou do zoo,“ dodává.

„Kmotrem pandího mláděte se stane písničkář Jaroslav Samson Lenk, který je zejména mezi dětmi známý jako autor písniček ke zvířecím večerníčkům – kdo by neznal Vydrýska, médi Vojtu, Kubu, Matěje, pruhované kamarády či lišáčka Tuláčka! Měl jsem možnost „být u toho“ a s režisérem Václavem Chaloupkem spolupracovat jako kameraman, takže jsem rád, že Jaroslav Samson Lenk přijal naše pozvání a této akce se zúčastní. V 15.00 hodin pokřtí našeho pandího samečka a v 15.30 hodin se u restaurace Koliba uskuteční jeho koncert,“ přibližuje program pro veřejnost ředitel zoo Jiří Bálek. „Zároveň mi bude potěšením přivítat v naší zoo všechny příznivce a mecenáše, pro které jsou naše zvířata i celá zoo předmětem jejich zájmu,“ dodává.

„Program pro adoptivní rodiče začíná tentokrát srazem u horního vchodu, odkud se vydají na společnou prohlídku s průvodci, kteří je seznámí s novinkami uplynulého roku,“ popisuje Petra Siládi, která má adopce i patrony na starosti. „Vždy pro ně připravujeme i dárky v podobě propagačních materiálů zoo, občerstvení, ale vymýšlíme si i doprovodné aktivity, letos např. o Krále stopařů a další,“ dodává. Součástí akce je i předání velkoformátových fotografií od fotografa divočiny a příznivce ústecké zoo Petra Slavíka, které obdrží adoptivní rodiče „dražších“ zvířat. Další jsou za věrnost oceněni tzv. Zlatým certifikátem, který náleží těm, kteří na „své“ zvíře přispívají více než pět let.

Autor:
Vydáno: