Svatomartinské posvícení

Letos již podeváté za soumraku přijede svatý Martin na koni, aby pozdravil lid a požehnal svatomartinskému vínu. A jak rychle se objeví, tak rychle se také ztratí. Stovky dětí se vydají v jeho stopách, aby jim zažehl svatomartinské světýlko.

Svatomartinské posvícení

Rok se s rokem sešel a zámek Loučeň znovu s napětím očekává příjezd romantického hrdiny, svatého Martina, patrona koní, jezdů, vojáků, vinařů a hus (zejména pečených).

Jestli se vyplní letos známá lidová pranostika, že svatý Martin je symbolem první sněhové nadílky, to bohužel nevíme. Co ale s jistotou víme, je skutečnost, že ani letos nebudou návštěvníci Svatomartinského posvícení ochuzeni o tolik oblíbený pochod osvětlenou cestou zámeckého parku za svatomartinskými světýlky, takže lampiony nezapomeňte s sebou, případně si je můžete zakoupit na infocentru zámku. To pravé svatomartinské světýlko je totiž jen to, co zažehne sám Sv. Martin v zámeckém parku.

Také 9.ročník s tradičním programem, který se koná po celé odpoledne až do 18hod.

Nejen pro malé návštěvníky je připraveno vyžití slibující mnoho zážitků.

rytíři, šermíři, ležení
rytířský turnaj O srdce Bílé paní 
příjezd svatého Martina na koni
strhující sokolnické vystoupení
středověký kejklíř
večerní prohlídky zámku při svíčkách
osvětlený dětský lanový park
vystoupení fakíra
středověká kuchyň
dobová kapela
stánky s občerstvením

Pečené, husy, mladé víno a cimbál
Co by to bylo za posvícení, kdyby na něm chyběla pořádná hromada jídla a pití? Těšit se můžete na vynikající pečené martinské husičky, které je třeba zapít vybraným mladým vínem. To na zámku Loučeň poteče jistě proudem, a o i díky tomu, že každý dospělý návštěvník dostane ke vstupence jeden žeton na ochutnávku našich mladých vín zdarma !!!

Místo ke stolu na svatomartinském posvícení doporučujeme rezervovat předem :-). Letos se husy budou servírovat na 3 místech, aby se dostalo na všechny zájemce:

1. Zámecké salonky v přízemí zámecké budovy (vchod z terasy) - zde podáváme SVATOMARTINSKÉ MENU  o 3 chodech, s obsluhou, rezervace předem, NA OBJEDNÁVKU VÁM UPEČEME CELOU HUSIČKU PRO VAŠI RODINKU

2. Restaurace zámeckého hotelu Maxmilián Lifestyle Resort (pod zámkem po schodech dolů cca 80m) - zde se chystají svatomartinské lahůdky ala carte, tj s výběrem pokrmů z jídelního lístku, s obsluhou rezervace předem. NA OBJEDNÁVKU VÁM UPEČEME CELOU HUSIČKU PRO VAŠI RODINKU

3. Samoobslužná restaurace Vtipná kaše - svatomartinské husy dle denní nabídky, bez obsluhy, bez rezervace, prostě podle kapacity tzv.last minute husa bez předchozí objednávky. Zde počítejte s čekáním cca 20 min, doporučujeme proto rezervaci dle bodu 1 nebo 2, nechcete li čekat.

Autor:
Vydáno: