Stezka korunami stromů slaví čtyři roky

Novodobá dominanta Lipna, Stezka korunami stromů, oslaví 20. července své čtvrté výročí otevření. Již tradičně je program zaměřený na rodiny s dětmi. Ti menší se mohou těšit na družinu kejklíře Půpy, který je k nezastavení a každého naučí minimálně jeden nový trik. Rodiče pak potěší českokrumlovská pouliční kapela Dark Blue Elephants, která zahraje písničky Jaroslava Ježka, Voskovce a Wericha.

Pokud jste ještě letos nebyli na Lipně, je výročí otevření Stezky korunami stromů jedna z nejvhodnějších příležitostí. Nikdo by si rozhodně neměl nechat ujít krájení obřího narozeninového dortu, které se uskuteční před Stezkou ve středu 20. 7. 2016, a to přesně v 13:00,“ zve na oslavu Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů Lipno. „Celodenní program začne již v 10 hodin,“ dodává Pekárek.  

 Stezka korunami stromů Lipno se stále drží na předních místech v návštěvnosti turistických cílů a to nejen v Jihočeském kraji. Za uplynulé čtyři roky ji již navštívilo přes 1,3 milionu návštěvníků. Sezóna na Lipně prý nikdy nekončí a pro Stezku to platí dvojnásobně. Navštívit ji totiž lze během celého roku. „Neustále chystáme nová a nová překvapení a snažíme se aktivity na Stezce rozvíjet. Jsme rádi, že si k nám hledají cestu noví návštěvníci, ale vracejí se i ti, kteří u nás už dříve byli,“ komentuje oblibu Stezky její ředitel Filip Pekárek.

 Rodiny s dětmi se mohou těšit na celodenní doprovodný program k oslavám narozenin. Po slavnostním zahájení v deset hodin budou postupně následovat vystoupení Kejklíře Půpy, koncert českokrumlovské kapely Dark Blue Elephant nebo kreativní tvoření z lesních materiálů se Zuzkou a Kačkou či malování na obličej. Chybět nebude ani dovádění s maskotem Lišákem Foxem, který je součástí Lipna.  

 Stezka korunami stromů Lipno má nakročeno do své již páté letní sezóny a zároveň se schyluje k otevření unikátního rodinného parku Království lesa, který vzniká jen kousek od Stezky. „Originální prolézačky, lanovky, dřevěné domky, rozsáhlé provazové sestavy, houpačky a další herní prvky jsou přímo inspirovány životem v lese, jeho magickou atmosférou a rukopisem, který je typický pro šumavskou přírodu,“ popisuje Filip Pekárek království dětských zážitků. Podle Pekárka tak Lipno potvrdilo svoji pozici coby rodinného regionu číslo jedna v České republice. „Dlouhodobě pracujeme na tom, aby se u nás právě rodiny cítily maximálně komfortně, aby se na Lipně líbilo hlavně těm nejmenším. Jsme rádi, že náš koncept funguje a můžeme přinášet stále nové a nové aktivity,“ uzavírá Pekárek.

 Pro letošní mimořádnou sezonu je připravená speciální edice karty Lipno.card k Olympijskému parku Rio – Lipno 2016.  Limitovaná edice karty Lipno.card, je unikátní nejen svým designem, ale především výhodami. Rodinné vstupné do Království lesa na celý den pořídíte s Lipno.card o 10%
výhodněji.

 Program – středa 20. července 2016:
10:00   Slavností zahájení
10:30   Divadlo Kejklíře Půpy
11:00   Dark Blue Elephants (koncert veselé kapely)
13:15   Rozkrojení narozeninového dortu; soutěže
13:30   Dark Blue Elephants (koncert veselé kapely)
14:30   Divadlo Kejklíře Půpy

Autor:
Vydáno: