Stezka korunami stromů Krkonoše

Pro všechny fanoušky přírody, českých hor a nevšedních zážitků, mají Krkonoše od července nové lákadlo. Na úpatí Černé hory mohou navštívit novou Stezku korunami stromů Krkonoše. Ta je zavede nejen k vrcholkům stromů, ale také k jejich kořenům a těšit se mohou i na velké množství zajímavých informací o okolní přírodě. Pro vyznavače akční zábavy jsou pak na Stezce přichystány také tři zábavní stanice a suchý tobogán v délce 80 metrů. „Věříme, že si výlet na Stezku užijí opravdu všichni.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Návštěvníkům nabízíme procházku krásným krkonošským lesem a také možnost poznat vůbec nejoblíbenější české hory ze zcela nové perspektivy. Děti se navíc cestou mohou vydovádět na adrenalinových stanicích a rodiče jistě ocení, že během cesty získají zábavnou formou také nové znalosti o přírodě,“ uvádí Marie Jarkovská, ředitelka společnosti Stezka korunami stromů Krkonoše. Celá Stezka je navíc přizpůsobena i pro jízdu s kočárkem nebo na vozíčku a otevřena je celoročně.

Návštěvníci se mohou těšit na procházku v délce 1 511 metrů. Než dojdou po lávce k vyhlídkové věži, čekají je tři didaktické stanice, které obohatí jejich znalosti o přírodě. „Na třech zastaveních chceme návštěvníkům přiblížit, jak vypadá pěkný les. Dozvědí se zde, proč je důležité mít v pěkném lese různé generace stromů a také různé druhy a povíme jim, jaký význam má mrtvé dřevo v pěkném lese,“ uvádí k zastávkám Jan Hřebačka, ředitel Správy Krkonošského národního parku, která je partnerem Stezky a garantem edukativní části. Kromě toho ale Stezka návštěvníkům jako vůbec první v České republice umožní nakouknout také pod zem a prozkoumat kořenovou část lesa. Pod vyhlídkovou věží se nachází jeskyně o rozloze 150 m2, kde je pro ně připravena zajímavá expozice, která je seznámí se životem v půdě. Díky speciální aplikaci, která informace přeloží do vybraného jazyka, si navíc zajímavosti mohou přečíst i turisté z Německa či Polska. Pro zájemce, kteří by se chtěli dozvědět ještě více, nabízí Stezka skupinové programy s průvodcem. Vybrat si mohou program na 3 nebo 1,5 hodiny a volit mohou ze tří témat: Jak vypadá pěkný les, Les od kořenů po korunu a Půda – neviditelná součást lesa.

Z podzemní jeskyně pak návštěvníci vystoupají po vyhlídkové věži až do výšky 45,5 metrů, odkud je čeká dechberoucí výhled na tři světové strany: jih, východ a západ. „Výhled si navíc může užít opravdu každý, protože Stezka je v celé délce bezbariérová a přizpůsobená pro jízdu s kočárky či na vozíčku,“ upozorňuje Jarkovská.

Nejen dětem, ale i všem milovníkům adrenalinu a legrace pak návštěvu Stezky zpestří i tři zábavní stanice. „Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet například chůzi nad propastí ve výšce 24 metrů nad terénem. Už jen samotný pohled dolů je pro mnohé adrenalin. Ale není se čeho bát, vše je dostatečně zabezpečené,“ uvádí Marie Jarkovská. Hlavním adrenalinovým lákadlem je ale suchý tobogán v délce 80 metrů, díky kterému si mohou návštěvníci zkrátit cestu dolů.

Stezka korunami stromů Krkonoše má otevřeno celoročně s výjimkou 24. prosince a velmi nepříznivého počasí. Návštěvníci si tak mohou užít nejen krásných letních dní, ale mohou se pokochat i krásným barevným podzimem či bílou zimou. Pro skupiny, rodiny s dětmi, seniory a držitele průkazu ZTP/P je navíc nachystáno i zlevněné vstupné.

Technická data a zajímavosti:

Celková délka 2180 m
Délka stezky 1511 m
Délka stezky ve věži 885 m
Výška vyhlídkové věže 45,5 m
Výška stezky 23,8 m
Průměr věže dole 23 m
Průměr věže nahoře 40 m
Šířka chodníku 2 m
Počet herních stanic 3
Počet didaktických stanic 3
Nadmořská výška horní plošiny 826,17 m. n. m.
Počet sloupů stezky 115
Počet sloupů věže 12
Délka toboganu 80 m
Doba montáže stezky 67 dnů 

Autor:
Vydáno: