Songfest.cz míří do Prahy

Autentická ukázka tradiční pekingské opery Opičí král v podání členů Čínské divadelní akademie, jazz, šansony i tradiční české a čínské lidové písně v podání Feng-yűn Song a v neposlední řadě nezaměnitelný humor Jaroslava Duška. Na to vše a mnohem více se mohou těšit již tuto sobotu 13. února návštěvníci pražského Paláce Akropolis. Právě zde totiž o víkendu vyvrcholí jubilejní 15. ročník festival Songfest.cz a jeho stylové oslavy čínského nového roku Opice.

Songfest.cz míří do Prahy

Vedle hlavních opor letošního Songfestu 2016 se v Praze představí také výtečný soubor Orchestr zapomenuté země snivců Jaroslava Kořána a jeden z letošních objevů Songfestu jihočeské voice trio Dereva. V podání tři ženských hlasů, ale přednesené s velkou s radostí a úctou ke kořenům, zazní prastaré ukrajinské lidové písně, které jsou předávané z generace na generaci. Bohatý večerní program ale není zdaleka to jediné, co festival pro návštěvníky chystá. V každém z měst se ještě před začátkem hlavního koncertu, úderem 16 hodiny, zdarma otevře tzv. Pavilon her, který malým i velkým návštěvníkům nabídne zábavu plnou kreativity i relaxace. Příchozí budou moci také ochutnat kvalitní čaje z celého světa a zároveň odhalit taje správné přípravy tohoto tradičního čínského nápoje.

Druhý festivalový týden začne ve čtvrtek 11.2. v plzeňském Novém divadle J.K.Tyla, v pátek se přesune do hradeckého Divadla Drak a vyvrcholí v sobotu 13.2. v Paláci Akropolis.  Závěrečný festivalový víkend bude patřit jižním Čechám. Vstupenky je možné zakoupit na pokladnách festivalových scén, ceny se pohybují v přívětivém rozmezí od 150 do 300 Kč. Podrobný program pro jednotlivá města je k dispozici na www.songfest.cz.

Tento týden převzala podle čínské astrologie vládu Ohnivá opice. A kdo jiný by měl být ústřední postavou vítání roku Opice než mytický hrdina ze starých čínských legend Opičí král? Bude to právě stejnojmenná tradiční pekingská opera, jež se stane jedním z vrcholů programu 15. ročníku multikulturního hudebního festivalu Songfest.cz.

„Příběhy o neohroženém opičím bojovníkovi, který spolu s mnichem a dalšími zvířecími hrdiny putuje za posvátnými písmy, mohou na první pohled působit jako poutavé dětské pohádky, ve skutečnosti však obsahují silný filosofický podtext,“ vysvětluje zakladatelka festivalu Feng-yűn Song a dodává: „Opičí král patří do tradičního repertoáru pekingské opery a samotná postava krále představuje oblíbený herecký typ bojovníka. Jedná se o velmi atraktivní divadelní show a věřím, že pro diváky to bude vzácný hudební a kulturní zážitek.“ Návštěvníci se mohou těšit na známý příběh orámovaný typickou čínskou hudbou a nenapodobitelným zpěvem, tradiční pestrobarevné líčení a originální kostýmy. Provedení opery ve zkrácené verzi se ujmou dva z výrazných představitelů mladší herecké generace, kteří se specializují právě na tradiční repertoár pekingské opery a zároveň oba působí jako profesoři na Čínské divadelní akademii v Pekingu.

Songfest 2016 – festivalové scény
3. 2. 2016 Olomouc Divadlo na Šantovce
4. 2. 2016 Příbor Piaristický klášter - refektář
5. 2. 2016 Brno Ha Divadlo
6. 2. 2016 Znojmo  Znojemská Beseda
11. 2. 2016 Plzeň Nové divadlo J.K. Tyla
12. 2. 2016 Hradec Králové  Divadlo Drak
13. 2. 2016 Praha Palác Akropolis
18. 2. 2016 Písek  Sladovna o.p.s.
19. 2. 2016 České Budějovice Jihočeská filharmonie
20. 2. 2016 Český Krumlov  Městské divadlo

Pořadatel v Olomouci: Konfuciova akademie Univerzity Palackého v Olomouci
Pořadatel v Příboře: město Příbor 

Spolupořadatelé:
Praha: Palác Akropolis
Hradec Králové: Divadlo Drak
Plzeň: Nové divadlo J. K. Tyla
Brno: Ha Divadlo
Písek: Sladovna o.p.s.
České Budějovice: Jihočeská filharmonie
Český Krumlov: Městské divadlo Český Krumlov

Předprodej v pokladnách všech festivalových scén. www.songfest.cz

Autor:
Vydáno: