Sněhurka a sedm trpaslíků

Na letošního Silvestra jsme se dopoledne vypravili s dětmi do brněnského loutkového divadla Radost na představení Sněhurka a sedm trpaslíků. Představení je určeno pro děti od 3 let ale zcela zaujalo nejen naší 4-letou holčičku ale i tu 7-letou.

Sněhurka a sedm trpaslíků

V této pohádce kromě loutek vystupuje i pětice herců, kteří loutky vodí a právě tito herci vnášejí do loutkového představení svěží pohled na pohádku. Pro děti je díky nim toto představení jaksi živější. Tito herci vtahují částečně děti do děje, jsou vtipní a dětem se moc líbí.

Kromě loutek Sněhurky a zlé královny, zde samozřejmě vystupují loutky sedmi trpaslíků (Píďa, Bréča, Bedla, Šiška, Huhla, Doubek a Chrápal),  myslivce  a  samozřejmě prince Vendelína , který svým polibkem Sněhurku vysvobodí. Vystupuje zde však i loutka papouška Piperdy, kterou z klasické pohádky O Sněhurce neznáme ale která vnáší do pohádky moderního ducha a děti si jí velmi oblíbily.

Představení trvá něco málo přes hodinku a protože je i s přestávkou, nemusíte se tudíž obávat, že by se pohádka dětem zdála moc dlouhá. Navíc dlouhý potlesk dětí na konci představení mluví za vše. 

 režie a hudba: Vlastimil Peška
výprava: Jaroslav Milfajt
hrají a loutky vodí: H.Pešková, K. Höferová, S. Havelková, V. Čapek, R. Sasínek
(více o divadlu Radost na :  www.divadlo-radost.cz)

 

Autor:
Vydáno: