Ptačí den a první máj v zoo

Na pátek, 1. května, připravila ústecká zoo již tradičně dvě akce, a to Ptačí den a První máj v zoo. Vzhledem k prodlouženému víkendu potrvá druhá z nich až do neděle 3. května, takže se jí bude moci zúčastnit větší množství návštěvníků.

Ptačí den a první máj v zoo

Ptačí den pořádá zoo od roku 2009, ve spolupráci s ČSO (Česká společnost ornitologická), Muzeem města Ústí nad Labem a AOPK (Agentura ochrany přírody a krajiny). Začíná v časných ranních hodinách a je věnována pozorování ptactva, poslechu ptačího zpěvu a ukázce odchytu a kroužkování. Průvodcem bude pracovník Muzea města Ústí nad Labem a ornitolog Václav Beran. Sraz zájemců je u spodního vchodu do zoo, první, pro skutečné milovníky ptactva, kterým nevadí časné vstávání, v 5.00 hodin, druhá skupina vyrazí na stejnou trasu o hodinu a půl později, tedy v 6.30 hodin. Vstup na tuto akci je zdarma.

Druhá akce bude výjimečně trvat nejen 1. května, ale celý prodloužený víkend. Je připraven tradiční kvíz Láska v přírodě, který je jako vždy zaměřený na mláďata, ale letos se bude týkat zvířat z naší přírody. Na účastníky čeká v areálu zoo deset stanovišť s otázkami a několik možností na výběr správné odpovědi. Odměnu si mohou vyzvednout v obou pokladnách zoo po odevzdání vyplněného tiketu. Zde se zároveň mohou dozvědět správné odpovědi.

Máj je lásky čas a první máj je spojen s milou tradicí – polibkem pod rozkvetlou třešní. Žena, která bude políbena, celý rok neuschne, tedy bude oplývat přitažlivostí a krásou. Rozkvetlým stromem může být jeden z těch, které se nacházejí v areálu zoo, což je výzva pro všechny zamilované dvojice a důvodem, proč v zoo strávit společné chvíle.

Autor:
Vydáno: