První máj v zoo Ostrava

Zveme všechny zamilované páry do ostravské zoologické zahrady, která už je několik týdnů plná kvetoucích stromů a keřů. Na mnohých místech tak budou moci dostát tradici prvomájového políbení. Tradičně bude pro všechny připraven doprovodný program společně s několika školami Moravskoslezského kraje.

První máj v zoo Ostrava

Od 10:00 do 16:00 hod. se budou moci děti i dospělí zapojit do nejrůznějších soutěží, hádaní a kvízů, dozvědět se zajímavosti nejen o zvířatech, ale také náměty, jak každý z nás může jednoduše chránit přírodu. Přijďte se přesvědčit, že zdánlivě malé činy každého z nás mohou mít velký efekt pro přírodu s dosahem přes celou zeměkouli „OD PÓLU K PÓLU“. Akci společně s námi připravili žáci z několika základních škol v Moravskoslezském kraji.

Rozšíření komentovaného krmení o další druhy

Od 1. května se také mohou návštěvníci těšit na rozšířené komentované krmení a setkání u vybraných druhů zvířat. Většina bude probíhat každý den, u medvědů a hulmanů v expozici Čitván dokonce 3x denně. Naopak u některých druhů, které mají mezi jednotlivými krmeními delší interval, to bude jen určité dny v týdnu (např. u varanů, krokodýlů či šelem).

Rozvrh krmení:

9:30 pandy

10:10 vydry

10:45 medvědi a hulmani

11:45 šimpanzi

13:30 žralůčci (pouze SO a NE)

13:30 varani (pouze ÚT)

13:30 krokodýli (pouze ST)

14:00 hroši

14:30 šelmy (kromě PO a PÁ)

14:45 medvědi a hulmani

15:00 velbloudi

17:45 medvědi a hulmani

Autor:
Vydáno: