Přivítejte jaro v táborské zoo

Jejich barva sice odkazuje na zimu a sníh, přesto jsou spíše posly jara. Dvě mláďata klokana rudokrkého, která se narodila jako první letošní přírůstky v táborské zoologické zahradě, jsou stejně jako jejich rodiče celá bílá. Návštěvníci je nyní budou moci obdivovat déle, od víkendu bude ZOO Tábor opět otevřená každý den. V dubnu se také prodlužuje otevírací doba, brány areálu se zavřou o něco později.

Přivítejte jaro v táborské zoo

Klokaní mláďata jsou nyní stále ve vaku u svých matek, nicméně z tohoto bezpečí pečlivě sledují své okolí. Jsme rádi, že se nám daří klokany pravidelně odchovávat už tři roky po sobě. Dokazuje to, že jsme jim vytvořili velmi dobré podmínky pro život a že se jim u nás líbí,“ říká mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka a dodává, že přestože se mláďata narodila už na začátku roku, návštěvníci je mohou pořádně pozorovat až nyní.

„Vývoj klokanů je velmi specifický. Novorozené mládě je po příchodu na svět velmi malé, měří zhruba kolem tří centimetrů, a není vůbec vyvinuté. Rodí se zcela holé, slepé a bez zadních končetin. Drápky se zachytí matčiny srsti a pomocí hmatu se dostane až do jejího vaku. Zde se přisaje k bradavce, začne sát mléko a růst. Vystrkovat hlavu začne v některých případech i po sedmi měsících,“ vysvětluje mluvčí zoo Sušanka a doplňuje, že i po opuštění matčina vaku se mládě zhruba další půl rok vrací na kojení.

Návštěvníky už o víkendu čeká významná změna. Zoologická zahrada zahajuje jarní sezonu, což znamená, že bude mít opět otevřeno každý den. „Kromě toho od pondělí prvního dubna prodlužujeme otevírací dobu, brány za posledním návštěvníkem zavřeme až o dvě hodiny později, tedy v 18:00,“ upřesňuje mluvčí zoo Sušanka.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: