Příští stanice prázdniny

Národní technické muzeum zve na začátek prázdnin do Železničního depozitáře NTM v Chomutově rodiny s dětmi. Na 3. až 6. července 2021 připravilo hravý program, během kterého si mohou děti s rodiči zasoutěžit a poznat, jak brzdí či zatáčí vlak, jak funguje parní motor nebo jak těžká byla práce topiče. Po všechny čtyři dny bude jezdit z depozitáře do Černovic a zpět parní vůz Komarek z roku 1903 ze sbírky NTM.

Příští stanice prázdniny

Soutěž pro malé železničáře je připravena formou putovního pracovního listu. Děti budou za pomoci rodičů a sourozenců řešit u známých železničních vozidel jako je Papoušek, Brejlovec nebo Hurvínek jednoduché úkoly a na závěr je čeká malé odměna. Když budou mít štěstí, přijde jim výhra poštou. Muzejní lektoři na interaktivních stanovištích u didaktických pomůcek připravených díky projektu NTM Startin i u exponátů v depozitáři vysvětlí, jak to funguje na železnici. Jaký je rozdíl mezi parní, dieselovou i elektrickou lokomotivou, jak se vlak v zatáčce udrží na kolejích nebo jak brzdí, jaké byla práce topiče nebo co musí umět strojvedoucí. Program pro rodiny s dětmi je zdarma v rámci vstupného do depozitáře.

Na trasu Železniční depozitář NTM Chomutov – Černovice vyjede po všechny čtyři dny 3 x za den parní vůz Komarek z roku 1903 ze sbírky NTM.

Parnní vůz Komarek jízdenky:

110 Kč/os., zlevněná 70 Kč, děti do 6 let zdarma bez nároku na místo k sedění.
Jízdenky se prodávají při nástupu do vozů.
Nástup a výstup cestujících v odbočce Dubina není možný.
Při nástupu/výstupu v Droužkovicích, v Černovicích nebo v žst. Chomutov platí cena za celou trasu.
Přeprava kočárků, bicyklů, invalidních vozíků a zvířat je vyloučena.
Cestující jsou povinni dodržovat opatření proti Covid-19 platná v pravidelných vlacích osobní dopravy, zejména používat ochranu nosu a úst.

Otevírací doba depozitáře:
6. 7. – 5. 9. 2021 úterý–neděle, 9:00–⁠17:00
10. 9. – 31. 10. 2021 pátek–neděle, 9:00–17:00
včetně všech státních svátků v daném období

Vstupné do depozitáře: plné 110 Kč, snížené 70 Kč, rodinné 270 Kč, školní skupiny 50 Kč
Přístup do depozitáře je z ulice Černovická.

www.ntm.cz   www.muzeum-chomutov.cz

Autor:
Vydáno: