Přelom roku na Stezce korunami stromů Lipno

Lyžařská sezóna sice nabírá na intenzitě, ale Lipno nabízí i mnoho jiných aktivit. Jednou z nich je Stezka korunami stromů, která má otevřeno po celý rok. V zimním období od 10 do 16 hodin. Je to ideální místo, kam vyrazit, když si chcete odpočinout od lyžování. Ke Stezce se v zimě dostanete stezkabusem a pokud máte Lipno.card, tak to bude zdarma. Pro ty, kteří chtějí poznat Stezku během celodenního lyžování, je připravena úschovna lyží a půjčovna trekingové obuvi, hned vedle horní stanice lanové dráhy. S Lipno.card také zdarma. Vánoce se na Stezce slaví 25. prosince od 12 do 14 hodin. Novoroční předsevzetí můžete stvrdit během tradičního výstupu 1. ledna 2017.

Tip: Vánoční nadílka - Pojďte se protáhnout a vyrazte na čerstvý vzduch. „Vezměte s sebou babičku a dědu, kamarády a známé a přijďte na Boží hod, tj. v neděli 25. prosince 2016 na Stezku korunami stromů Lipno. Je to ideální místo na společný vánoční výlet. Od 12 do 14 jsme pro vás připravili andělskou vánoční nadílku přímo na Stezce,“ láká Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů. A vystoupat na ni zvládne opravdu každý. Stezka je otevřena v zimním období od 10 do 16 hodin.

„Zavřeno máme pouze na Štědrý den. Je to jediný den v roce, kdy je Stezka uzavřena veřejnosti,“ říká Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů Lipno.

Tip 2: Novoroční výstup - říká se, že jak na Nový rok, tak po celý rok. Tradiční akce, která se bude konat již popáté. Protáhněte po silvestrovském veselí těla a vydejte se na Stezku korunami stromů. Děti budou po trase bavit kejklíři, žongléři nebo akrobaté na chůdách. Pro všechny návštěvníky bude přichystán nealkoholický novoroční punč. Každý účastník novoročního výstupu obdrží účastnický list a zároveň skvělý pocit, že udělal něco málo pro svoji kondici. Nezůstávejte doma, raději přijeďte za námi na Lipno. Těšíme se na vás.

O Stezce korunami stromů Lipno

Celá Stezka korunami stromů je bezbariérová, a tudíž vhodná jak pro handicapované, tak i rodiny s malými dětmi ještě v kočárku. Z vrcholu 40metrové vyhlídkové věže je nepřekonatelný rozhled nejen po Lipně, ale i Šumavě. Za dobré viditelnosti není problém zahlédnout i Alpy. Ti větší se na trase zabaví a vyzkouší svoji odvahu na adrenalinových zastávkách.  Zvídavější návštěvníci ocení naopak vzdělávací tabule, ze kterých lze čerpat vědomosti nejen o hospodářském využití lesa. Celá stezka měří 675 m a návštěvníkům kromě nádherných výhledů a možnosti poznat život v korunách stromů nabízí i jeden z nejdelších suchých tobogánů v ČR.

Autor:
Vydáno: