Přednáška vzácného hosta z Madagaskaru

Vzácný host z Madagaskaru a významný zástupce mezinárodního záchranného projektu přivezl do Ostravy aktuální zprávy o situaci kriticky ohroženého lemura Sclaterova a možnostech jeho další ochrany v jeho přirozeném prostředí. Zájemci si jej mohou přijít poslechnout následující úterý do ostravské zoo.

Přednáška vzácného hosta z Madagaskaru

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava hostí v těchto dnech vzácného a na poli ochrany přírody velice váženého hosta. Je jím Guy Randriatahina z Madagaskaru, který je výkonným ředitelem Asociace na ochranu a výzkum lemurů (AEECL, Association Européenne pour l'Étude et la Conservation des Lémuriens), nevládní organizace zaštiťující záchranný projekt Sahamalaza. Stejnojmenné území na severozápadě Madagaskaru je jediným místem, kde se lemuři Slaterovy vyskytují. A s nimi řada dalších vzácných a endemických živočichů i rostlin. Cílem projektu je záchrana celého ekosystému, který je přeměňován domorodými obyvateli na pole a pastviny. Modrooký lemur se stal vlajkovým druhem tohoto projektu.

U příležitosti své návštěvy v Ostravě představí Guy Randriatahina zaměstnancům zoo, ale i zájemcům z řad široké veřejnosti aktuální zprávy z průběhu záchranného projektu přímo na Madagaskaru a nastíní možnosti ochrany kriticky ohroženého lemura Sclaterova v jeho přirozeném prostředí. Přednáška se uskuteční v úterý 9. dubna od 16:00 hod. v přednáškovém sále správní budovy zoo. Proběhne v anglickém jazyce a bude simultánně tlumočena do češtiny. Vstup na akci je zdarma.

Zoo Ostrava se na ochraně křehké biodiverzity na Madagaskaru podílí od roku 2005, kdy se stala členem AEECL. Od roku 2016 jsou do podpory záchranného projektu zapojeni i všichni její návštěvníci prostřednictvím programu Dvě koruny ze vstupu. V loňském roce se díky charitativnímu běhu v Zoo Ostrava podařilo získat bezmála 200 tisíc korun na podporu projektu.

Autor:
Vydáno: