Pololetní prázdniny

Přesto, že děti své vysvědčení již dostaly, pololetní prázdniny na ně čekají na konci týdne, tedy od pátku 3. do neděle 5. února 2017. „Každý rok připravujeme pro děti při těchto příležitostech program, který slouží jako pozvánka do naší zoo. Obvykle nabízíme jako dárek pro všechny pilné žáky, kteří se mohou pochlubit vyznamenáním, volný vstup, takže ani letošní rok nebude výjimkou. Jen je potřeba, aby se děti v pokladně zoo prokázaly vysvědčením nebo jeho kopií,“ uvádí tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.

Pololetní prázdniny

Předpokládáme, že připravený program oživí návštěvu zoologickou zahradou a vlastní prohlídku, i když připravený soutěžní kvíz se netýká přímo našich chovaných zvířat,“ vysvětluje vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová. „Zaměřili jsme se na celoevropskou kampaň Let It Grow, která se věnuje přírodě okolo nás, jak se o ní můžeme dozvědět více a jak jí chránit a neubližovat,“ dodává.

„Každý účastník dostane v pokladně zoo soutěžní tiket, který obsahuje deset otázek. U každé z nich jsou na výběr tři možnosti, jak správně odpovědět,“ vysvětluje kolega Matěj Kynšt. „Schránka na vyplněné tikety je umístěna v pavilonu slonů, kam je situován závěr soutěže. Kromě dřevěné schránky jsou zde i připraveny různé letáky a zajímavé propagační materiály, které jsme dostali od CHKO České středohoří, CHKO Labské pískovce nebo NP České Švýcarsko a které jsou volně k dispozici. Soutěžní kvíz je slosovatelný, hned v pondělí 6. února všechny tikety vyhodnotíme a vylosujeme 10 výherců, kteří od nás získají volnou vstupenku do zoo a spoustu zajímavých materiálů jako je pexeso, samolepky, komiks nebo omalovánky,“ doplňuje na závěr.

Podobnou akci věnovanou kampani „Let It Grow“ se zaměřením na místní druhy zvířat a rostlin chystá zoo pro ústecké děti také na jarní prázdniny, které proběhnou na přelomu února a března. Od soboty 25. února do neděle 5. března budou v teple pavilonů připravena samoobslužná stanoviště, kde si děti vyzkouší praktické úkoly a dovednosti. Odměna v pokladně zoo čeká na každého, kdo stezku absolvuje, a to hned po splnění všech úkolů.

Autor:
Vydáno: