Pohádkový den dětí

No přece hned na ten první, kdy se slaví DEN DĚTÍ. Oslava Dne dětí se letos na loučeňském zámku koná v poslední květnový víkend, a to v sobotu 30.5. i v neděli 31.5. Slavit budeme v duchu romantického středověku, v našem zámeckém Sherwoodu s Robinem Hoodem a jeho družinou. Všechny děti, které přijdou v kostýmu, od nás dostanou zmrzlinu zdarma!!!

Pohádkový den dětí

Program Léto s Robinem Hoodem, je již v plném proudu, od počátku května každý víkend přicházejí  na loučeňský zámek stovky dětí se svými rodiči, aby se v našem zámeckém parku setkaly s zbojníky ze Sherwoodu, pomohly hledat ztracený poklad Lady Marion, shlédly ukázky výcviku dravců, povzbuzovaly při rytířských turnajích a zadováděly si v lanovém parku. Letošní oslava Dne dětí se proto nese v duchu návratu k romantickým hrdinům.

K rytířskému dobrodružství nás inspiroval starý rodinný příběh

Na princezny, krále a rytíře si děti hrály odjakživa. Stejně tomu bylo i ve šlechtických rodinách, loučeňský zámecký synek Alexandr Thurn-Taxis byl navíc vášnivým čtenářem (… své knížky četl rovnou francouzsky nebo německy, milé děti…). K jeho nejoblíbenějším autorům patřil jeho jmenovec Alexander Dumas a tak mladý knížepán chtěl být nejprve hrabětem Monte Christo, poté D´Artagnanem a když vyšel příběh Robina Hooda, netoužil po ničem jiném, než se vydat to Anglie do Sherwoodu. Tam to bylo z Loučeně trochu daleko, tak si na Sherwood hráli s kamarády z vesnice v zámeckém parku.

Své knížky četl potajmu večer pod peřinou, což bylo i nebezpečné díky tomu, že se svítilo svíčkami, ráno byl unavený a nevyspalý. Jeho mamá, kněžna Marie, která vyznávala pohyb na  čerstvém vzduchu a sportovní dovednosti, se na něj díky tomu často hněvala.

Konec tomu učinil Alexandrův otec, který přišel s myšlenkou, že by měli Alexandrovi pozvat do zámeckého parku skutečné rytíře, kteří ho budou cvičit v bojových uměních! S takovou myšlenkou nikdo z okolních šlechticů zatím nepřišel a Alexandrovi to jeho kamarádi záviděli. Navíc byl mladý kníže po celodenním běhání na čerstvém vzduchu tak unavený, že večer padl do postele a spal….

Přesto, že tento příběh je starý skoro 150 let, víme, že dnešní děti si také rádi hrají na středověké hrdiny a pro všechny ty, které k nám na Loučeň letos během léta zavítají, jsme pozvali do parku rytíře a zbojníky, aby si s nimi mohli hrát na Sherwood tak jako kdysi mladý Alexandr.

Slyšte, slyšte!!! Na oslavu dne dětí jste zváni v pohádkovém kostýmu

Balonky, soutěže, odměny, to vše nebude chybět při letošní oslavě Dne dětí, která se ponese v romantickém pohádkovém duchu doby, kdy Robin Hood bojoval proti zlému šerifovi z Nottinghamu. Šerif jej chtěl připravit o majetek, jeho milovanou Lady Marion, a nakonec i o hlavu. 

Přijďte tedy během posledního květnového víkendu do zámeckého parku na Loučeni, čeká Vás den plný programu a zábavy. 

Rytířské turnaje
Scénky ze Sherwoodu
Ukázky výcviku dravců
Lukostřelba a ukázky zbraní
Putování za pokladem Lady Marion (soutěže a úkoly, na jejichž konci je zasloužená odměna)

Děti, které přijdou na putování za pokladem Lady Marion v pohádkovém kostýmu, dostanou od nás ještě navíc ZMRZLINU ZDARMA, aby si svůj dětský den skutečně užily. Těšíme se na všechny princezny, krále, rytíře, loupežníky, zbojníky, ale i víly, čarodějnice a černokněžníky!!!

Navíc si užijete lanový park, labyrinty a prohlídky zámku... A kdo se nebojí, může do sklepa

Že naše dětské prohlídky jsou takové, které děti nenudí a že v našich zámeckých labyrintech se může skutečně zabloudit, to již mnozí z našich návštěvníků vědí. Pokud jste u nás ještě letos nebyli, tak zatím neznáte lanový park a zejména lanovky, kterých je tu mimo další překážky celkem 5! A pokud se nebojíte, můžete si objednat prohlídku zámeckého sklepení. Zámecký areál je otevřen od 10.00 do 18:00.

Autor:
Vydáno: