Podzimní prázdniny

Všechny děti školou povinné se od středy 26. do neděle 30. října 2016 mohou radovat z podzimních prázdnin a pěti dnů volna. Ústecká zoologická zahrada připravuje při této příležitosti speciální soutěžní kvíz s názvem Stezkami zoo. „Tuto soutěž jsme poprvé dětem nabídli v roce 1994, takže letos ji mohou absolvovat již po 23. Samozřejmě, že otázky i hlavní téma každý rok obměňujeme, letos jsme se díky celoevropské kampani Let It Grow zaměřili na naši přírodu, a to v podzimním období,“ přibližuje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.

Podzimní prázdniny

Na trase při prohlídce zoologickou zahradou čeká na děti deset stanovišť s otázkami z naší přírody. Pokud si vyberou správnou odpověď například na to, který pták neodlétá do teplých krajin či jaký jehličnatý strom na zimu opadává, jsou o krůček blíž výhře,“ vysvětluje její kolegyně Nikola Roštejnská. „Všechny odpovědi vyplní do soutěžního tiketu, který při příchodu obdrží v pokladně zoo. Každý, kdo jej při odchodu odevzdá vyplněný, dostane za odměnu medaili. Tikety se správnými odpověďmi budou navíc zařazeny do slosování, které proběhne v pondělí 31. října. Na vylosované výherce čekají zajímavé ceny – volná vstupenka do zoo, zajímavé propagační materiály a speciální podzimní překvapení,“ doplňuje.

„Návštěvníci mají v letošním roce poslední příležitost podívat se od pátku 28. do neděle 30. října na předváděcí akce jako je medový strom pro malajské medvědy či krmení surikat,“ popisuje vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová. „Pokud bude příznivé počasí, bude během těchto tří dnů jezdit také zoovláček, který přepravuje návštěvníky do horní části zoo. Otevřena je i prodejna suvenýrů Sepilok a občerstvovací místa včetně obou restaurací,“ zakončuje Andrea Balejová.

Autor:
Vydáno: