Po stopách zvířat

Hluboké české hvozdy oplývaly i v minulosti hojností zvěře. Jejich klid hlídal majestátní zubr, který býval největším živočichem volně se pohybujícím českou krajinou. Naopak s exotickými zvířaty se lidé žijící ve středověku na území Zemí Koruny české setkat prakticky nemohli. Snad jen na některých šlechtických dvorech, pokud by na ně měli přístup.

Po stopách zvířat

Víte, kdy se v českých zemích poprvé objevil například tygr? Nebo proč máme ve znaku dvouocasého lva? Přijďte se dozvědět nejen to už tento víkend od pátku do neděle do táborské zoo, která si připravila speciální program „Po stopách zvířat středověku“ v rámci Táborských setkání.

„Každý malý návštěvník naší zoologické zahrady při vstupu dostane hrací kartu, díky které se bude nejen bavit, ale také vzdělávat. Odhalí tajemství středověkých zvířat,“ láká na akci mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka.

Středověké atmosféře budou přizpůsobeny také oblíbená komentovaná krmení. „Návštěvníci se mohou těšit na krmení jelenů evropských, medvědů hnědých, zubrů evropských a rysů karpatských. Tato zvířata nás provází déle než jen od středověku,“ dodává Sušanka a odkazuje na facebookový profil táborské zoologické zahrady, kde je přesný rozpis těchto krmení.

Zdroj: ZOO Tábor
Autor:
Vydáno: