Oslavte Světový den žonglování na pražské Parukářce

Ani Praha nezůstane pozadu a na pražské Parukářce oslaví umění stojící na pomezí sportu, tance a varieté. V sobotu 14. června od 15.00 hodin se promění park Parukářky v rejdiště plné žonglérů, akrobatů a provazochodců. Chybět nebudou workshopy, vystoupení a samozřejmě kvalitní hudba.

Oslavte Světový den žonglování na pražské Parukářce

Od žonglování přes závěsnou akrobacie až po slackline

Chcete nahlédnout pod pokličku varietního umění? Světový den žonglování představí jak profesionální výkony nejlepších umělců, tak nabídne mimořádnou příležitost podívat se do jejich zákulisí a naučit se novým věcem.

Odpoledne zasvěcené (nejen) pouličnímu umění odstartuje vystoupením česko-francouzského divadelního souboru Décalages, které pracuje s principy a prvky nového cirkusu, fyzického, pouličního, loutkového i klasického divadla a s mnoha jinými formami. V rámci svého vystoupení předvede Salvi Salvatore dech beroucí závěsnou akrobacii na šálách. Následovat budou Long Vehicle Circus. Tito absolventi pražské AMU jednoznačně patří mezi špičky v oboru. S vysokými chůdami spojenými s bravurním zvládnutím tance, akrobacie, pantomimy a nového klaunství se podívali například až do Šanghaji v rámci EXPO 2010. Následovat bude slackline show Lukáše Černého. Balancování, chození a skákání na popruhu umístěného mezi dva objekty je pro tohoto jednadvacetiletého studenta přirozenější než chůze po chodníku. Sám o sobě říká, že jeho tajnou superschopností je nesmrtelnost. Naučit se pár kousků od mistra ČR v tricklinu budete moct po celý den.

Světový den žonglování se samozřejmě neobejde bez mistra v této disciplíně. Mižu, který vystoupí od 20.00 hodin, se stal vítězem best Juggler of Czechoslovakia. Mistrovsky kombinuje žonglování s kontaktní manipulací. Absolvent Matematicko-fyzikální fakulty UK v Praze vám ukáže, jak blízko jsou si sobě matematika a žonglování.

Akce plná interakce

V průběhu sobotního odpoledne bude možné navštívit mnoho workshopů, které povedou samotní účinkující. Učit se tak budete moci od skutečných mistrů v oboru.„Světový den žonglování usiluje o přiblížení této disciplíny co nejširšímu publiku. Chceme tedy ukázat nejen to nejzajímavější z českého pouličního divadla, ale přiblížit žonglování každému, kdo se přijde na Parukářku podívat. Proto jsme připravili řadu workshopů, které budou probíhat po celou dobu konání akce. Přijďte si zažonglovat, pokořit slackline nebo zkusit akrobacii na šálách. Pro děti máme připravené i výtvarné dílny,“ zve na Světový den žonglování Michaela Holbíková z občanského sdružení ART Prometheus, organizátorka akce.

Parukářku po celou dobu akce rozpohybuje dj set od Mavericka a o občerstvení se postará Coffee imrvére. Celá akce proběhne od 15.00 do večerních hodin. Na místo akce se nejjednodušeji dostanete z Olšanského náměstí. Vstup na akci i s workshopy je volný!

Nový cirkus po celý den

Chcete-li se naladit na žánr nového cirkusu už v dopoledních hodinách, zavítat můžete do Stromovky. Zde od 11.00 do 14.00 hodin v Tiskárně na Vzduchu proběhne workshop pořádaný ve spolupráci se souborem La Putyka, který bude pokračovat i v neděli. Akrobatické workshopy vás naučí základy závěsné a pozemní akrobacie, stejně tak i skoků na akrobatických trampolínách. Cena workshopů je od 600 Kč. Více informací naleznete na Facebookých stránkách Tiskárny na Vzduchu či Cirku La Putyka.

Program:
16.00 Décalages /závěsná akrobacie na šálách/
17.00 Long Vehicle Circus /divadlo a tanec na chůdách/
19.00 Lukáš Černý /slackline vystoupení/
20.00 Mižu /žonglérské vystoupení/

V průběhu akce: workshopy žonglování, výtvarné dílny, workshop akrobacie na šálách, workshop slackline

Autor:
Vydáno: