Oslavte s námi Mezinárodní den medvědů

Vůbec poprvé se v brněnské zoo bude konat Mezinárodní den medvědů. Návštěvníci se budou moci v neděli 5. května zapojit do řady aktivit.

Oslavte s námi Mezinárodní den medvědů

V sále správní budovy se bude od 10 do 12 hodin konat workshop výroby enrichmentu z hasičských hadic. Pokud budou vhodné podmínky, výtvory dáme hned ve 12 hodin medvědům kamčatským. Pro děti připravíme dílničky v Kamčatské chalupě v Beringii. Od 10 do 15 hodin si budou moci vyrobit vlastní papírové medvědy a speciální medvědí kostky.

Dospělí si mohou na pokladně vyzvednout podklady pro šifrovací hru, která je zavede až k ledním medvědům. Čeká na ně celkem pět šifer. Výsledkem každé z nich je jedno písmeno, které pak stačí napsat do tabulky a na konci tak získat tajenku. Netřeba se bát, nic složitého to nebude. Samozřejmě nezapomeneme ani komentovaná krmení. U lední medvědice Cory se uskuteční v 10:30, u medvědů kamčatských ve 12:00.

Součástí nedělního setkání bude také upozornění na situaci medvědů ve volné přírodě. Nebude tak chybět představení organizací zabývajících se ochranou medvědů po celém světě. Jednou z nich bude i Polar Bears International, se kterou Zoo Brno spolupracuje na pořádání Dne ledních medvědů a Týdne ledních medvědů.

Akci pořádá EAZA Bear TAG (Taxon Advisory Group).

Zdroj: ZOO Brno
Autor:
Vydáno: