Okno do černé Afriky

Tak nějak by se nechala nezvat výstava „Domorodé umění Afriky“ ze sbírky manželů Petra a Evy Zemanových, která probíhá od 11. 2.  do 15. 5. 2016 v Interaktivní galérii Becherova vila, v Karlových Varech, vždy denně, kromě pondělí od 10,00 – 17,00 hod.

Okno do černé Afriky

Návštěvníci se zde seznámí na více jak stovce masek, soch a dalších rituálních předmětech, s uměním téměř padesátky kmenů subsaharské Afriky. Jsou zde k vidění nejen pro znalce kolekce soch Dogomů, lidu Baga nebo vzácně se vyskytující exponáty kmenu Ambeta.

   Na vernisáži, která proběhla 11. února 2016, byli přítomni majitelé vystavovaných exponátů Eva a Petr Zemanovi a do tajů vystavovaných předmětů,  přítomné  uvedl autor výstavy a ředitel Galerie umění v Karlových Varech Jan Samec. Vernisáž také doprovázelo zajímavé hudební vystoupení Jindřicha Pelce s kolegou, ve vlastních improvizacích na Africké téma, které zde také mělo svou premiéru.

   Na výstavě je skutečně možné vidět něco, co běžně neuvidíte a navíc !!! Jsou zde vystavovány sošky domorodých afrických šamanů, kteří za každého léčeného „pacienta“ zatloukli do dřeva amuletu jeden rozžhavený kovový hřebík. Zkuste je spočítat! Možná i na Vás přeskočí domorodé africké kouzlo a zbaví Vás třeba právě začínající chřipky, která Vás začíná trápit. Přijďte a uvidíte, třeba i vyzkoušíte! Pokud se budete chtít ještě více, než se dozvíte z připojených popisek. Bude v březnu pro zájemce organizována doprovodná akce s autory výstavy.

Autor:
Vydáno: